Partner serwisu

Wojciech Skrobański

Kategoria: Ludzie farmacji

Prezes zarządu Phytopharm Klęka S.A.– kiedyś jego pasją były komputery...

Wojciech Skrobański

Imię i nazwisko: Wojciech Skrobański

Stanowisko: prezes zarządu Phytopharm Klęka S.A.

Wykształcenie: informatyczne i ekonomiczne

Farmacja to dla mnie: pasja biznesowa

Innowacja w farmacji to dla mnie: rozwój takich produktów, które inni chcą naśladować

Motywują mnie: wymagające i jasno zdefiniowane projekty

Nie lubię, kiedy: uczestniczę w spotkaniach prowadzących donikąd

Jeśli nie farmacja, to: informatyka

 

Pisał programy, algorytmy, projektował systemy informatyczne… Skończył studia na kierunku Informatyka na
Politechnice Poznańskiej. Karierę zawodową rozpoczął jako informatyk w poznańskiej Polfie. Po skończeniu studiów MBA, postanowił rozwijać się w kierunku finansów. Uważał, że informatyka i finanse – jeszcze połączenie, które ponad dekadę temu nie było tak popularne – mogą stworzyć doskonały duet. Jego celem było objęcie stanowiska, pozwalającego w sposób nowoczesny zarządzać firmą.

Swoją karierę zawodową kontynuował w dawnym Herbapolu Klęka. – Początkowo ogłoszenie o pracę w Klęce wydawało mi się dosyć „egzotyczne”, bo dojazd z Poznania nie był wtedy taki prosty i trwał godzinę. Postanowiłem jednak zaryzykować – żartuje prezes Skrobański. Na początku był odpowiedzialny za
organizację działu informatyki oraz wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem. Następnie firma zaproponowała mu stanowisko dyrektora finansowego. Wtedy rozpoczęła się jego kariera w szeroko pojętej dziedzinie zarządzania.

Od 2002 roku jest członkiem zarządu Phytopharmu Klęka, a od 1 maja br. pełni rolę prezesa. W spółcematce (MB Holding) pracuje na stanowisku dyrektora ds. rozwoju biznesu w segmencie business to consumer. Główne rynki, za które odpowiada, to poza Polską: Rosja, Ukraina i Czechy. Uwagę poświęca też rynkom Europy Zachodniej, które na przestrzeni ostatnich lat mają coraz większy udział w strukturze sprzedaży.

 

Fot.: Phytopharm Klęka S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ