Partner serwisu

Powstanie nowa fabryka leków

Kategoria: Z życia branży

Jak podaje Gazeta.pl w lutym w Łódzkim Parku Naukowo-Technologicznym podpisano akt notarialny sprzedaży gruntów rosyjskiej firmie FIRN EU Sp. z o.o. Inwestor planuje tam budowę zakładu farmaceutycznego produkującego leki antywirusowe. Powstaną miejsca pracy dla co najmniej 60 osób.
 

Powstanie nowa fabryka leków

Teren przy ul. Dubois 114/116 zyskał nowego lokatora. Oprócz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który grunt kupił już w 2012 roku, stanie tam zakład farmaceutyczny firmy FIRN EU Sp. z o.o. W Łodzi inwestor na powierzchni 1,37 ha da zatrudnienie przynajmniej 60 osobom. Będą to głównie specjaliści rekrutowani spośród absolwentów łódzkich uczelni. Ponadto przedsiębiorstwo będzie prowadzić w mieście prace badawcze nad nowymi lekami i technologiami ich produkcji.

Rozmowy z rosyjskim koncernem trwały od połowy 2012 roku. – Inwestor docenił potencjał laboratorium BioNanoParku, dzięki któremu nie będzie musiał tworzyć własnego działu R&D. Nie bez znaczenia okazało się też otoczenie i przychylność władz miasta – mówił Andrzej Styczeń, prezes zarządu Technoparku Łódź.

Zadowolenia z nowej inwestycji nie krył Paweł Bejda, wicewojewoda łódzki. – Jest to w 100% kapitał rosyjski, który zaowocuje wieloma miejscami pracy.

Matka chrzestna przedsięwzięcia Dorota Ryl, wicemarszałek województwa łódzkiego, która uczestniczyła w pierwszych rozmowach z przedstawicielami FIRN EU, zwróciła uwagę na produkcję interferonu, na który do tej pory nie mieliśmy patentu w Polsce, przez co musieliśmy go sprowadzać z Niemiec.

FIRN EU Sp. z o.o. to firma z kapitałem rosyjskim, która powstała w 1989 r. i zajmuje się produkcją leków i wyrobów farmaceutycznych na bazie interferonu alfa. Przedsiębiorstwo posiada wiele patentów medycznych wykupionych na całym świecie, w samej Rosji aż 40. W ubiegłym roku osiągnęła obrót w wysokości 60 mln dolarów.

 


Źróło: Gazeta.pl Łódź
Fot.: www.sxc.hu
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ