Partner serwisu

Skuteczna terapia ze smartfonem

Kategoria: Z życia branży

Systematyka w zażywaniu leków i przestrzeganie zaleceń lekarskich mają kluczowe znaczenie dla efektów terapii. „Moje Leczenie” to nowa aplikacja mobilna, dzięki której zawsze będziemy mogli przyjmować przepisane leki na czas i zwiększać skuteczność leczenia.

Skuteczna terapia ze smartfonem

Najnowsza propozycja mobilna agencji Connectmedica oferuje pacjentom zupełnie nową formę kontroli nad przebiegiem leczenia. Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach. Dodatkowo do kalendarza możemy wprowadzać terminy wizyt lekarskich i badań.

Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja „udostępniania”. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki. Twórcy nie wykluczają, że ten moduł zostanie w przyszłości rozbudowany tak, aby mógł się stać elementem wirtualnej karty pacjenta.

– Chcemy, aby szpitale i przychodnie były przygotowane i wyposażone w nowoczesne narzędzie umożliwiające zdalne monitorowanie przebiegu terapii pacjenta – tłumaczy Igor Gnot, prezes Connectmedica i pomysłodawca aplikacji. – W ten sposób leczenie będzie mogło przynosić maksymalnie dobre skutki i dostarczać wystarczających wniosków do modyfikacji kolejnych etapów – kontynuuje i podkreśla, że „Moje Leczenie” jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują suplementy diety.

 „Moje Leczenie” jest pierwszą z cyklu aplikacji realizowanych przez 8-osobowy zespół R&D w agencji Connectmedica, którego misją jest projektowanie innowacyjnych technologii mobilnych dla pacjentów, lekarzy oraz przedstawicieli branży farmaceutycznej. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android pod adresem: www.moje-leczenie.pl
 

* * *

Connectmedica jest agencją kreatywną działającą w obszarze zintegrowanej komunikacji dla branży zdrowotnej i farmaceutycznej. Jej specjalizacją jest projektowanie i wdrażanie kompleksowych strategii budowy wizerunku marek oraz wsparcia sprzedaży przez wykorzystanie nowych technologii. Więcej informacji: www.connectmedica.com.

 

Źródło: informacja prasowa Connectmedica
Fot.: Connectmedica

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ