Partner serwisu

Sanofi aktywnie walczy z malarią

Kategoria: Z życia branży

W Światowym Dniu Malarii, który odbył się 25 kwietnia, firma ogłosiła, że dostarczyła 300 milionów dawek leku przeciw malarii do Afryki, od momentu wprowadzenia go na rynek w 2007 roku. Jest to szczególnie ważne w przypadku choroby, na którą w Afryce co minutę umiera jedno dziecko.

Sanofi aktywnie walczy z malarią

Malaria to najpowszechniejsza i najbardziej śmiertelna choroba pasożytnicza na świecie. Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z grudnia 2013 roku, w 2012 odnotowano 207 milionów zachorowań i 627 tysięcy zgonów, z czego 90% w Afryce. Większość przypadków śmiertelnych dotyczy dzieci żyjących w Afryce – co minutę jedno dziecko umiera tam na malarię. Malaria stanowi nie tylko poważny problem zdrowotny, lecz także duże obciążenie finansowe dla rodzin, w których wystąpiły przypadki zachorowań, i dla gospodarki krajów endemicznych. Wczesne diagnozowanie i leczenie malarii może pomóc ograniczyć ciężkość przypadków, rozprzestrzenianie się choroby i śmiertelność.

Bez zysku-bez strat

– Projekt ten stanowi ogromny sukces nie tylko ze względu na innowacyjny charakter leku i jego właściwości terapeutyczne, lecz także ze względów społecznych – powiedział dr Robert Sebbag, wiceprezes, Access to Medicines, Sanofi. – Zrzekając się praw patentowych do leku i wprowadzając warstwowy model cenowy oparty na zasadzie „bez zysku-bez strat” dla sektora publicznego i największych międzynarodowych organizacji zdrowotnych, Sanofi i stowarzyszenie Drugs for Neglected Diseases initiative (DNDi) w znaczący sposób poprawiły dostęp do leków przeciw malarii.

Stosowanie leku

Produkowany przez Sanofi w fabryce w Casablance (Maroko), ASAQ Winthrop® jest zarejestrowany obecnie w 33 krajach, z czego 30 to państwa afrykańskie. Jego zaletę stanowi łatwość stosowania (jedna dawka na dobę) i koszt leczenia: poniżej 1 dolara amerykańskiego w przypadku dorosłych i 0,5 dolara w przypadku dzieci, za pełną trzydniową terapię.

Programy edukacyjne

Dzięki uczestnictwu w afrykańskich narodowych programach na rzecz kontroli malarii Sanofi współpracuje z lokalnymi ekspertami i innymi organizacjami pozarządowymi, aby przygotować działania edukacyjne i materiały mające na celu zwalczanie malarii na wszystkich polach, od prewencji do diagnozy i leczenia. Jeden z tych programów – „Schoolchildren Against Malaria” – poprzez gry, konkursy teatralne i powiązane programy telewizyjne dotarł do ponad 3,6 miliona dzieci w dziewięciu krajach afrykańskich.

 

Źródło: informacja prasowa Sanofi

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ