Partner serwisu
04 czerwca 2014

Plexus pozyska partnerów biznesowych dla Mabionu

Kategoria: Z życia branży

Mabion SA – polska firma biotechnologiczna, rozwijająca i wprowadzająca na rynek specjalistyczne leki biopodobne najnowszej generacji – podpisał z Plexus Ventures LLC porozumienie w sprawie pozyskiwania nowych kontrahentów do zakupu leku MabionCD20.

Plexus pozyska partnerów biznesowych dla Mabionu

Plexus Ventures LLC jest firmą z 20-letnim doświadczeniem, specjalizującą się w pozyskiwaniu partnerów biznesowych. Firma zawarła dla swoich klientów umowy o wartości przekraczającej 3 mld dolarów. Z usług tego pośrednika korzystają tak renomowane międzynarodowe przedsiębiorstwa jak: Novartis, Pfizer, Lilly, GSK, Merck, Sanofi-Aventis, Johnson & Johnson, Bristol-Myers Squibb, czy AstraZeneca. Podpisana przez Mabion SA umowa z Plexus wpisuje się w zawarte w Prospekcie Emisyjnym Mabion SA postanowienia dotyczące wchodzenia na nowe rynki ze szczególnym uwzględnieniem USA, Unii Europejskiej, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii.

– Podpisanie umowy z firmą poszukującą partnerów biznesowych to kolejny krok do jak najszerszego wprowadzenia na światowe rynki naszego leku MabionCD20. Pozyskane ostatnio środki na certyfikację Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA oraz dofinansowanie badań nad MabionCD20 świadczą nie tylko o zaufaniu, jakim darzy nas rynek kapitałowy, ale także o tym, że zależy nam na jak najszybszym wywiązaniu się ze zobowiązania jakim jest przeprowadzenie badań, rejestracja i wprowadzenie do sprzedaży MabionCD20. Dzięki zawartemu z Plexus porozumieniu proces wprowadzania leku na nowe rynki będzie jeszcze sprawniejszy i efektywniejszy. Wierzymy, że skrupulatne realizowanie podjętych wyzwań zaprowadzi nas sprawnie do obranego celu, jakim jest znacząca obecność na światowym rynku leków biopodobnych – mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

 

Źródło i fot.: ifnormacja prasowa Mabion

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ