Partner serwisu
10 czerwca 2014

Mabion wchodzi do Brazyli

Kategoria: Ciekawostki

Firm rozpoczęła działania w zakresie rejestracji, dystrybucji i sprzedaży leku MabionCD20 na rynku brazylijskim. Intencją spółki jest przystąpienie do programu partnerstwa publiczno-prywatnego (PDP) koordynowanego przez brazylijski resort zdrowia.

Mabion wchodzi do Brazyli

Rynek leków biopodobnych w Brazylii podlega ścisłej kontroli rządu i opiera się na wieloletnich gwarancjach sprzedaży leku na uzgodnionym poziomie w oparciu o transfer różnych technologii i współpracę z lokalnymi firmami farmaceutycznymi. Mabion podpisał w tym celu list intencyjny z brazylijską firmą Biolotus, która zajmie się procesem rejestracji produktów firmy na rynku brazylijskim.

Brazylia jest kolejnym rynkiem o mniej ścisłych regulacjach prawnych, na który Mabion planuje wprowadzić swój nowy lek MabionCD20. Spółka jest zainteresowana Brazylią z uwagi na duży potencjał miejscowego sektora biotechnologicznego. Ponadto obie firmy będą współpracować w celu utworzenia fabryki i laboratorium analitycznego w Brazylii. Fabryka powinna powstać w ciągu 5 lat od zakończenia procesu zatwierdzenia produktu w tym kraju.

– Brazylijski sektor biotechnologiczny jest bardzo specyficzny z uwagi na duże szanse wynikające z gwarantowanego udziału rynkowego dla firm objętych rządowym programem partnerstwa prywatno-publicznego (PDP). Wierzymy, że wejście Mabion na ten rynek jest bardzo realne. Dysponujemy nowoczesną technologią i innowacyjnymi rozwiązaniami, które m.in. zostały pozytywnie ocenione przez Scientific Advice w Europejskiej Agencji ds. Leków (EMA) i Amerykańską Agencję ds. Żywności (FDA). Jesteśmy pewni, że dzięki dużemu autorytetowi obu instytucji nasze produkty spotkają się z aprobatą swoich odpowiedników także w Brazylii – mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

Źródło: Informacja prasowa Mabion SA

Fot.: www.mabion.eu

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ