Partner serwisu
18 czerwca 2014

FM Logistic otworzył największe takie centrum w Europie

Kategoria: Z życia branży

Jak podaje money.pl, po rozbudowie, główne centrum logistyczne do obsługi klientów z branży farmaceutycznej, zlokalizowanie w Błoniu koło Warszawy, liczy aż 25 tys. m2. – To największa infrastruktura dedykowana klientom z sektora farmaceutycznego nie tylko w Polsce, ale i w Europie Centralnej – mówi Paweł Janicki, Business Development Director FM Logistic Polska.

FM Logistic otworzył największe takie centrum w Europie

Rozwijając koncepcje platform multiklienckich, operator zdecydował się zbudować platformę dedykowaną obsłudze branży farmaceutycznej już w 2008 roku. Na miejsce wybrano atrakcyjną logistycznie lokalizację – miejscowość w Błonie koło Warszawy. W 2009 roku była to jedna hala magazynowa dostosowana do obsługi firm farmaceutycznych. Obecnie powierzchnia ta jest około 4 razy większa i liczy 25 000 m2.

FM Logistic zajmuje się obsługą sektora farmaceutycznego od 2003 roku. Wtedy operator podpisał pierwszy kontrakt z producentem farmaceutycznym, firmą GSK. Zakres usług dotyczył stricte przewozów FTL-owych po kraju, ale od tego momentu rozpoczyna się cała historia rozwoju działalności FM Logistic dla farmacji w Polsce. Z firmą GSK, FM Logistic pracuje do dziś. A przez ostatnie 10 lat wachlarz usług operatora znacznie się powiększył. FM Logistic jest dzisiaj jednym z niewielu operatorów logistycznych świadczących kompleksowe usługi logistyczne i transportowe w oparciu o wymagania GDP oraz GMP. Aktualnie FM Logistic obsługuje 10 podmiotów w zakresie usług logistycznych oraz 15 podmiotów w zakresie obsługi dystrybucyjnej.

 

Więcej informacji na www.money.pl
Fot: FM Logistic

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ