Partner serwisu
26 czerwca 2014

Czy masz niedobór magnezu? ZRÓB TEST

Kategoria: Z życia branży

Magnez, zaliczany do najcenniejszych biopierwiastków, pełni w ludzkim organizmie wyjątkową rolę. Nie bez powodu nazywany jest „królem życia“.

Czy masz niedobór magnezu? ZRÓB TEST

Magnez występuje we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Jest pod względem ilości, czwartym składnikiem mineralnym ustroju. Z 20 do 30 gramów magnezu znajdującego się w ciele dorosłego człowieka ponad połowa obecna jest w kościach.

Pierwiastek ten jest niezbędny w organizmie człowieka do działania około 80 enzymów i aktywacji witaminy B1. Bierze udział m.in. w przesyłaniu impulsów nerwowych a zwłaszcza w utrzymaniu prawidłowego rytmu pracy serca.

Zapotrzebowanie na magnez u osób dorosłych wynosi 300-400 mg na dobę i chociaż w naturalnym środowisku bogato występuje w spożywanych przez człowieka pokarmach, jest go coraz mniej w wyniku nawożenia chemicznego gleby związkami zawierającymi potas oraz stosowania nadmiernej ilości konserwantów żywności. Inne przyczyny niedoboru magnezu to: nadużywanie alkoholu, picie kawy, stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, stres, spożywanie nadmiernych ilości tłuszczów, niewydolność nerek.

 

ZRÓB TEST NA POZIOM MAGNEZU

 

Źródło: www.ptmag.pl, www.portalwiedzy.onet.pl, www.pl.wikipedia.org

Fot.: www.photogenica.pl, www.sprawdzniedobormagnezu.pl

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ