Partner serwisu
14 lipca 2014

Poznaj swój Styl Zdrowia

Kategoria: Z życia branży

Na dobre samopoczucie składa się bardzo wiele aspektów – zarówno te związane bezpośrednio ze zdrowiem, jak dieta czy aktywność fizyczna, jak i te odległe – życie rodzinne, zawodowe, ogólna satysfakcja z życia. Aby poznać stosunek Polaków do zdrowia przeprowadzono badania, które pozwoliły wyróżnić osiem Stylów Zdrowia. Celem działań podjętych przez USP Zdrowie jest uświadomienie Polakom jakie podejście reprezentują i zainspirowanie ich do prowadzenia zdrowszego trybu życia.

Poznaj swój Styl Zdrowia

Czy jest Styl Zdrowia?

Każdy z nas ma swój własny styl – styl bycia, ubierania się, zachowania. Także w podejściu do zdrowia charakteryzują nas różne zachowania i nawyki, które składają się na nasz Styl Zdrowia. Dieta, aktywność fizyczna, umiejętność radzenia sobie ze stresem, relacje z bliskimi, satysfakcja z pracy – wszystko to wpływa na nasz organizm i nasze samopoczucie.

Raport USP Zdrowie Style Zdrowia Polaków 2013

Raport powstał w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 1013 osób w wieku 16-80 lat reprezentatywnej pod względem płci, wieku, regionu i wielkości miejsca zamieszkania. W grupie wiekowej 18-64 lata wykorzystana została metodologia CAWI (wywiady realizowane w internecie) zaś w grupie wiekowej 65-80 wykorzystano metodologię CATI (wywiady realizowane przez telefon). Dzieli ona Polaków na osiem grup o zbliżonym podejściu do zagadnień związanych ze zdrowiem. Zapraszamy do zapoznania się z nimi na kartach niniejszego raportu.

Test można wykonać na stronie www.stylezdrowia.pl


Źródło: www.stworzonedlazdrowia.pl

Fot. www.stworzonedlazdrowia.pl

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ