Partner serwisu
22 lipca 2014

Hurtownie i apteki dostały po łapach – podaje Puls Biznesu

Kategoria: Z życia branży

Inspekcja farmaceutyczna wypowiedziała wojnę nielegalnemu eksportowi leków. Zamknięto ponad 100 hurtowi i aptek. Niektóre z nich prowadziły podwójną księgowość.

Hurtownie i apteki dostały po łapach – podaje Puls Biznesu

Firmy farmaceutyczne alarmują, że nawet co trzeci farmaceutyk przeznaczony na polski rynek trafia za granicę. Znaczna część w sposób nielegalny, dlatego Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) zaangażował do pracy policję, prokuraturę, urzędy kontroli skarbowej, a nawet samorządowców. Zdaniem Zofii Ulz, głównego inspektora farmaceutycznego, ta zakrojona na szeroką skalę akcja przynosi pierwsze efekty.

— Od wykrycia procederu przeprowadziliśmy ponad 4 tys. kontroli hurtowni i aptek. Blisko co dziesiąta brała udział w nielegalnym procederze. Od 2009 r. [proceder nasilił się w 2012 r. — red. Pulsu Biznesu] inspekcja odebrała zezwolenia 42 hurtowniom, w przypadku kolejnych 10 toczą się postępowania. Ukarane zostały również apteki — inspektorzy wojewódzcy cofnęli zezwolenia około 70 podmiotom, ponad 400 nakazali dostosować się do obowiązujących przepisów — wylicza Zofia Ulz.

Więcej na stronie Pulsu Biznesu
Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ