Partner serwisu
25 lipca 2014

Siedemnastolatka, która opracowała nowy sposób walki z rakiem trzustki, stażystką w Centrum Onkologii

Kategoria: Z życia branży

W czerwcu tego roku minister Bartosz Arłukowicz zaprosił Joannę Jurek do Ministerstwa Zdrowia. Podczas rozmowy pogratulował jej dotychczasowych osiągnięć i życzył dalszych sukcesów. Ze względu na wybitne osiągnięcia nastolatki i jej głębokie zaangażowanie w pracę naukową, minister zwrócił się do Centrum Onkologii z prośbą o przyjęcie jej na staż, aby mogła kontynuować swoje badania.

Siedemnastolatka, która opracowała nowy sposób walki z rakiem trzustki, stażystką w Centrum Onkologii

Joanna odbędzie staż w Pracowni Inżynierii Komórkowej Zakładu Onkologii Molekularnej i Translacyjnej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Dzięki temu będzie mogła realizować własny projekt, który może mieć zastosowanie w regeneracji tkanek u chorych na raka.  

Siedemnastolatka opracowała nowy sposób walki z rakiem trzustki, który zaprezentowała w marcu tego roku. Jej odkrycie odbiło się szerokim echem w środowisku medycznym. Za swój projekt „Wielofunkcyjne nano-systemy kompozytowe dla dostarczania leków” zajęła I miejsce w Konkursie Naukowym E(X)PLORY w Gdyni  (marzec 2014) i IV miejsce w międzynarodowym konkursie dla młodych naukowców Intel ISEF w Los Angeles, USA (maj 2014).

 

Źródło: www.mz.gov.pl

Fot.: www.photogenica.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ