Partner serwisu
28 lipca 2014

Instytut Zdrowych Nóg znowu edukuje Polaków

Kategoria: Z życia branży

Aż do końca wakacji potrwa akcja edukacyjna Instytutu Zdrowych Nóg, prowadzona przez Hasco-Lek. To największy ogólnopolski projekt propagujący profilaktykę dotyczącą przewlekłej niewydolności żylnej.

Instytut Zdrowych Nóg znowu edukuje Polaków

Poznać chorobę
Zauważając problem społeczny, ponad roku temu Hasco-Lek powołało Instytut Zdrowych Nóg, który przez kilka miesięcy sprawdzał kondycję nóg Polek i Polaków. Szeroko zakrojona kampania społeczno- informacyjna pozwoliła na dotarcie do ponad 11 tysięcy pacjentów i uświadomienie, jak poważna jest to choroba.

Mobilne miasteczko
Ubiegłoroczny sukces Instytutu sprawił, że program ruszył i w tym roku. Jest on prowadzony we współpracy z wybranymi lekarzami pierwszego kontaktu, którzy kwalifikują swoich pacjentów do badania USG Dopplera, wykonywanego w Instytucie Zdrowych Nóg. Mobilne miasteczko Instytutu od maja do sierpnia 2014 r. pojawi się w 30 miastach w całej Polsce. Oprócz bezpłatnego badania dla zakwalifikowanych wcześniej osób, na miejscu można zasięgnąć porady fizjoterapeuty, wziąć udział w szkoleniu Nordic Walking oraz obejrzeć wystawę fotografii, pokazującej osoby, które dzięki zmianie trybu życia i lekom pokonały chorobę.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć pod adresem: www.instytutzdrowychnog.pl

Źródło: www.hasco-lek.pl

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ