Partner serwisu
30 lipca 2014

Pracownicy największej w Polsce grupy farmaceutycznej stawiają czoła największemu na świecie wyzwaniu zdrowotnemu

Kategoria: Z życia branży

Zespoły Grupy Novartis dołączyły do 300 000 pracowników z całego świata uczestniczących w Global Corporate Challenge (GCC) – największej na świecie korporacyjnej inicjatywie promującej zdrowy tryb życia. W trakcie jej realizacji uczestnicy chodzą, biegają, jeżdżą na rowerze, pływają, skaczą – a nawet tańczą salsę!

Pracownicy największej w Polsce grupy farmaceutycznej stawiają czoła największemu na świecie wyzwaniu zdrowotnemu

Jak podkreśla prezes Novartis Poland Alexandra Bishop, wszyscy cieszą się z możliwości wzięcia udziału w programie, który ma na celu poprawę stanu zdrowia oraz samopoczucia pracowników. – Wielu naszych pracowników, podobnie jak wielu innych Polaków, naraża na szwank swoje zdrowie spędzając zbyt dużą ilość czasu w pozycji siedzącej – przy biurku lub w samochodzie, w drodze do i z pracy. Chcemy podpowiedzieć im, w jaki sposób mogą wyrwać się z okowów siedzącego stylu życia, wprowadzając pożyteczną dawkę aktywności fizycznej każdego dnia. GCC jest efektywnym i przyjemnym sposobem na osiągnięcie tego celu – komentuje prezes Novartis Poland.

Przez okres 100 dni pracownicy Grupy Novartis będą pracować zespołowo, dążąc do podniesienia poziomu codziennej aktywności fizycznej, w pracy i w domu. Przyjmując bardziej prozdrowotny styl życia, będą starali się realizować zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące aktywności fizycznej i każdego dnia pokonywać na piechotę dystans równy 10 tysiącom kroków.

Z uwagi na coraz bardziej siedzący tryb pracy oraz nowoczesne udogodnienia transportowe, statystyczny pracownik dziennie robi jedynie 3000 kroków, co znacząco odbiega od rekomendowanej przez WHO wartości. Uznaje się, że brak aktywności fizycznej jest jedną z przyczyn coraz powszechniej występujących chorób przewlekłych takich jak: otyłość, cukrzyca typu II, choroba wieńcowa, udar czy niektóre nowotwory lub depresja. Z tego względu niewystarczająca ilość ruchu stanowi poważne i rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia osób pracujących. Grupa Novartis aktywnie zaangażowała się w realizację projektu GCC, dzięki któremu firma, podobnie jak inni pracodawcy, zyskała szansę na poprawę sytuacji zdrowotnej swoich pracowników.

– Inwestowanie w długoterminowy dobrostan naszych pracowników jest ważnym krokiem w celu zapewnienia satysfakcji i dobrego stanu zdrowia zespołu naszej firmy. Pragniemy, aby nasi pracownicy dobrze się czuli i byli jak najbardziej sprawni, zarówno w swoim miejscu pracy jak i poza nim – komentuje Alexandra Bishop.

Grupa Novartis w Polsce dołączyła tym samym do 1500 organizacji biorących udział w globalnym programie GCC 2014, które dążą do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia swoich pracowników, a także globalnej społeczności.

 

 

Więcej informacji dotyczących programu można znaleźć na stronie www.gettheworldmoving.com.

 

Źróło i fot.: informacja prasowa Novartis

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ