Partner serwisu
04 sierpnia 2014

Dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

Kategoria: Z życia branży

23 lipca Biogen Idec ogłosił, że Komisja Europejska (KE) przyznała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu dla preparatu PLEGRIDY™ (peginterferon beta-1a) stosowanego w leczeniu osób dorosłych z rzutowo-remisyjnym stwardnieniem rozsianym (RRSM), najczęstszą postacią tej choroby.

Dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

Preparat PLEGRIDY jest podawany raz na dwa tygodnie w iniekcji podskórnej za pomocą PLEGRIDY PEN – nowego gotowego do bezpośredniego użycia autowstrzykiwacza – lub z użyciem ampułkostrzykawki. Zmniejsza liczbę rzutów, progresję stopnia niepełnosprawności oraz liczbę zmian NMR przy zachowaniu korzystnego profilu bezpieczeństwa, zgodnego ze znanym profilem bezpieczeństwa klasy interferonów. Wprowadzenie leku na rynek w poszczególnych krajach jest oczekiwane w najbliższych tygodniach

PLEGRIDY to jedyny preparat pegylowanego interferonu zarejestrowany do stosowania u pacjentów z RRSM, którego podawanie przyczyniło się do istotnej redukcji ważnych parametrów pomiaru aktywności choroby, w tym liczby rzutów, liczby zmian w NMR oraz progresji stopnia niepełnosprawności.

Rejestracja KE dla preparatu PLEGRIDY została oparta na wynikach jednego z największych badań zasadniczych oceniających stosowanie interferonu beta, ADVANCE1, w którym uczestniczyło ponad 1 500 chorych z rzutowymi postaciami SM.

Więcej na stronie www.biogenidec.com

Źródło: informaqcja prasowa Biogen Idec

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ