Partner serwisu
06 sierpnia 2014

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zakład Sanofi-Aventis w Rzeszowie

Kategoria: Ciekawostki

Zakład produkcyjny w Rzeszowie jest jednym z 80 zakładów firmy Sanofi-Aventis na całym świecie i jedynym w Polsce. Obecnie firma zatrudnia 190 osób, w tym 20 osób w nowoczesnym Centrum Dystrybucyjnym. Leki produkowane w rzeszowskim zakładzie Sanofi-Aventis w 63% trafiają na polski rynek. Każdego roku taśmy produkcyjne w Rzeszowie opuszcza ponad 36 mln opakowań leków.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zakład Sanofi-Aventis w Rzeszowie

Rzeszowska fabryka to ponad 40 tys. m² nowocześnie zaprojektowanej powierzchni, w tym ponad 8 tys. m² przestrzeni produkcyjno-technicznej i przeszło 900 m² pomieszczeń laboratoryjnych.

Mocną stroną Zakładu jest wysoka jakość i jednocześnie konkurencyjne koszty wytwarzania produkowanych przez nas leków. Obecnie 37% produkowanych w Rzeszowie leków trafia na rynki zagraniczne między innymi do krajów takich jak: Wielka Brytania, Portugalia, Hiszpania, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, Białoruś, RPA, Filipiny, Malezja.

 Najważniejsze dane:

  • 25 lat dynamicznego rozwoju;
  • 190 wykwalifikowanych pracowników;
  • 40 tys. m² nowocześnie zaprojektowanej powierzchni;
  • 8 tys. m² powierzchni produkcyjno-technicznej;
  • 900 m² nowoczesnych pomieszczeń laboratoryjnyc.

Każdego roku taśmy produkcyjne w Rzeszowie opuszcza ponad 36 mln opakowań leków. Działalność Zakładu obejmuje nie tylko produkcję leków, ale także ich konfekcjonowanie i magazynowanie. Obecnie w rzeszowskim Zakładzie wytwarzanych i pakowanych jest kilkadziesiąt rodzajów preparatów, wśród których są tak popularne leki, jak: No-Spa, Mononit, Lokren, Depakine Chrono, Magne B6 czy Atenolol.

Zakład w Rzeszowie posiada własne nowoczesne i funkcjonalne Centrum Dystrybucyjne, które przyjmuje dostawy leków krajowych i importowanych i w którym są one składowane w odpowiednich warunkach, a następnie wprowadzane do obrotu. Zamówione leki są przygotowywane zgodnie z obowiązującymi standardami i wysyłane do klientów krajowych, do których docierają w ciągu 24 godzin. Przeważająca część leków produkowanych w Zakładzie trafia na rynek polski, jednak udział eksportu w ogólnej produkcji co roku sukcesywnie rośnie.

Zakład w Rzeszowie, mając na celu podniesienie zdolności produkcyjnej, stale się rozwija i zwiększa zatrudnienie.  Ambicją kadry zarządzającej jest nieustanny rozwój Zakładu jako ważnego centrum produkcji leków w Europie. W 2008 r. oddane do użytku zostało nowe Laboratorium Kontroli Jakości, które jest obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych w Grupie Sanofi -Aventis.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Źródło i fot.: www.sanofi.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ