Partner serwisu
07 sierpnia 2014

Osoba do kontaktu w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania leku

Kategoria: Z życia branży

Prezes URPL zwrócił się z prośbą do podmiotów posiadających pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych o wskazanie osoby do kontaktu w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania produktu leczniczego.

Osoba do kontaktu w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania leku

Osoba taka znająca język polski i pracująca w naszym kraju ułatwiłaby zgłaszanie działań niepożądanych przez pacjentów oraz fachowych pracowników opieki zdrowotnej, w tym zbieranie wszystkich niezbędnych danych potrzebnych do oceny przypadku.

 W przypadku posiadania lub wyznaczenia takiej osoby informację o tym fakcie należy przekazać do Urzędu Rejestracji najpóźniej do dnia 30 września 2014 roku. W przypadku wszelkich zmianach danych kontaktowych wskazanych osób prosimy o tym fakcie niezwłocznie informować Urząd.

Jednocześnie Prezes Urzędu, mając na względzie zdrowie publiczne, zwraca się z prośbą do podmiotów odpowiedzialnych o rozważenie możliwości umieszczenia danych ww. osoby na stronie internetowej podmiotów odpowiedzialnych lub przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych.

Źródło: URPL, WM i PB

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ