Partner serwisu
20 września 2015

Piotr Koziej

Kategoria: IV Międzynarodowa Konferencja Przemysł Kosmetyczny

Czołowy krajowy specjalista w dziedzinie toksykologii i alergologii naturalnych substancji używanych do produkcji kosmetyków.

Piotr Koziej

Dr n. farm. Piotr Koziej jest czołowym polskim specjalistą w dziedzinie toksykologii i alergologii naturalnych substancji używanych do produkcji kosmetyków. To również uznany ekspert w zakresie prawa kosmetycznego. Jego dorobek naukowy (Akademia Medyczna w Warszawie, Johannes Gutenberg-Universität w Mainz, Freie Universität w Berlinie, Institut für Organische Chemie, Universität w Bazylei) jest podparty gruntowną wiedzą praktyczną, zdobywaną przez lata w państwowych firmach kosmetycznych, a potem we własnej spółce specjalizującej się w opracowaniu technologii otrzymywania liposomowych preparatów substancji aktywnych niezbędnych do produkcji wyrobów kosmetycznych.

Jest autorem 8 wynalazków z dziedziny kosmetologii oraz chemii aminokwasów zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP. Jest pierwszym Polakiem, który uzyskał tytuł Safety Assessora (Safety Assessment of the Cosmetics in the EU, Bruksela 2003). Z opracowanych przez niego Ocen Bezpieczeństwa produktów kosmetycznych oraz testów wykonywanych przez Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków korzystają renomowane firmy kosmetyczne krajowe i zagraniczne.

Wykładowca w Wyższej Szkole Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie, autor publikacji w prasie branżowej. Aktywny członek i konsultant Mazowieckiego Klastra Peptydowego w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Warszawskiego, grup roboczych PZPK, Stowarzyszenia European Cosmetics Responsible Person Association, Rady Programowej kwartalnika „Chemia i Biznes” oraz biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie w dziedzinie toksykologii produktów kosmetycznych.

Fot. zasoby własne

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ