Partner serwisu
14 kwietnia 2016

Grupa Polpharma

Kategoria: VIII Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Optymalizacja i Efektywność (19-20 kwietnia, hotel Rzeszów)

Polpharma jest największym krajowym producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Dzięki rozwojowi eksportu, inwestycjom oraz akwizycjom, stworzyła międzynarodową grupę farmaceutyczną, aktywnie działającą na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

Grupa Polpharma

Grupa Polpharma należy obecnie do grona 20 największych firm generycznych na świecie. Posiada 7 zakładów produkcyjnych i 7 ośrodków badań i rozwoju. Zatrudnia około 7500 osób w Polsce i za granicą.

W skład Grupy wchodzą:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA z siedzibą w Starogardzie Gdańskim, Oddziałami Produkcyjnymi w Duchnicach i Nowej Dębie oraz Oddziałem Biotechnologii w Gdańsku, Biuro Handlowe w Warszawie, spółki Polfa Warszawa S.A. oraz Medana Pharma S.A., a także wiodący producenci leków w Rosji i Kazachstanie. W ciągu roku zakłady produkcyjne Grupy Polpharma opuszcza ponad 400 mln opakowań leków.

Firma od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych, dostarczając najwyższej jakości leki, rzetelną wiedzę medyczną i profesjonalny serwis. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów. Firma wytwarza leki wydawane na receptę i stosowane w lecznictwie zamkniętym. Ma wiodący udział w kluczowych obszarach terapeutycznych w Polsce. Specjalizuje się w kardiologii, gastroenterologii, neurologii, okulistyce. Znaczącą część portfela produktowego stanowią leki dostępne bez recepty (OTC).

Polpharma jest także największym w Polsce producentem substancji farmaceutycznych, które z powodzeniem konkurują na ponad 60 rynkach na 6 kontynentach. W ostatnich latach podjęła również prace nad rozwojem leków biologicznych w jednym z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków biotechnologii ulokowanym w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Mottem Polpharmy jest hasło Ludzie pomagają Ludziom. Firma kieruje się w swych działaniach zasadami odpowiedzialności społecznej. Troszczy się o środowisko naturalne już na etapie opracowywania produktu. Prowadzi projekty edukacyjne i prozdrowotne. Poprzez Naukową Fundację Polpharmy wspiera rozwój badań naukowych i młodych naukowców.

Źródło: Polpharma

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ