Partner serwisu
14 kwietnia 2016

Grupa Kapitałowa Olimp-Nutrifarm

Kategoria: VIII Wiosenna Konferencja Farmaceutyczna. Optymalizacja i Efektywność (19-20 kwietnia, hotel Rzeszów)

Spółka Olimp Laboratories, prowadząca działalność na rynku od 1990 roku, to dynamicznie rozwijająca się polska firma, która produkuje suplementy diety, dietetyczne środki spożywcze oraz produkty lecznicze i wyroby kwalifikowane do żywności funkcjonalnej.

Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą Nutrifarm Sp. z o.o. oraz Olimp Laboratories GmbH w Niemczech.

Łączna powierzchnia zabudowy w Grupie wynosi 26 000 m2, w tym powierzchnia logistyczno-magazynowa ok. 14 000 m2. Kubatura obiektów to 240 000 m3.

Infrastruktura produkcyjna, techniczna i logistyczna zlokalizowana jest na obszarze gruntowym o powierzchni 15 ha.

Asortyment spółki obejmuje ponad 600 wyrobów wytwarzanych w postaci tabletek, kapsułek, koncentratów w proszku oraz specjalistycznych form płynnych. Corocznie wdrażanych jest kilkanaście nowych produktów zgodnie z zapotrzebowaniem klientów, uwzględniając aktualne trendy żywieniowe oraz osiągnięcia nauki w zakresie żywienia człowieka i technologii wytwarzania.

Siedziba firmy Olimp jest zlokalizowana w  Nagawczynie, gm. Dębica, woj. podkarpackie. Na jej terenie funkcjonuje zakład produkcyjny wraz z infrastrukturą technicznego utrzymania ruchu, badawczo-rozwojową, laboratoryjną i logistyczno-magazynową. W pełni nowoczesna, zautomatyzowana strefa technologiczna zapewnia realizację wysokiej jakości innowacyjnych procesów wytwórczych.

Tylko w ostatnich 10 latach Grupa Kapitałowa Olimp-Nutrifarm zainwestowała 315 mln zł w nowe technologie i rozwój.

Inwestycje spółki Olimp Laboratories

W ramach wieloletniej strategii rozwoju prac badawczych w sierpniu 2015 r. spółka Olimp Laboratories oddała do użytku Ośrodek Badawczo-Rozwojowy – jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie w branży suplementów diety i farmaceutyków.

Nowo oddany do użytku ośrodek wyposażony jest w ultranowoczesną aparaturę badawczą, uzupełnioną o wysokiej klasy urządzenia techniczne do produkcji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. To połączenie pozwala na kompleksowe i zintegrowane ujęcie cyklu badawczo-rozwojowego, rozpoczynającego się od pomysłu poprzez badania analityczne i procesowe oraz badania trwałości, a kończącego na opracowaniu technologii wytwarzania. 

W skład ośrodka wchodzą nowocześnie wyposażone laboratoria i pracownie: instrumentalna, analiz chemicznych, mikrobiologiczna, badań tkankowych, modelowania molekularnego, badań wysiłkowych i badań sensorycznych oraz formulacji w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. Są one usytuowane na powierzchni 7,2 tys. m².  Całkowity koszt inwestycji przekroczył 102 mln zł.

Olimp Laboratories jako inwestor strategiczny zrealizował również w ramach grupy kapitałowej w spółce zależnej Nutrifarm, inwestycję „Inteligentne Centrum Logistyczne”.  W procesie powstawania Centrum wykorzystano nowatorską koncepcję sposobów magazynowania i logistyki, opartą na własnych wynalazkach i zgłoszeniach patentowych. Wdrożono rozwiązania niestosowane dotychczas w szeroko rozumianej branży farmaceutycznej.

Powierzchnia logistyczno-magazynowa zakładu produkcyjnego, wysokiego składowania z automatycznymi przesuwnymi regałami spełnia wszystkie restrykcyjne warunki w zakresie przechowywania suplementów diety i leków, zapewniając im sterylne środowisko składowania.  Obszar produkcyjno-magazynowy jest nadzorowany przez informatyczny system produkcyjno-logistyczny (WMS), który został specjalnie zaprojektowany i dostosowany do potrzeb firmy. 

Kubatura stref składowania i kompletacji, w których zgromadzono 23 000 palet i pojemników typu Eurobox wynosi 128 484 m³. Koszt budowy centrum logistycznego sięgnął 87 mln zł.

Źródło: Olimp Laboratories

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ