Partner serwisu

Agenci do zadań specjalnych. Co łączy outsourcing w farmacji z sondą kosmiczną?

Kategoria: Raporty i analizy

Anna Kunysz

Coraz węższa specjalizacja w branży farmaceutycznej jest już nieunikniona. Eksperci od sprzedaży dbają o to, by zwiększyć obroty i rozszerzyć sieć dystrybucji na nowych klientów, logistycy – o zapewnienie wymaganych warunków w trakcie dystrybucji oraz dostarczenie towaru na czas, a specjaliści z firmy zarządzającej należnościami – minimalizują ryzyko nieuzyskania środków finansowych w terminie.

Sonda kosmiczna to efekt pracy wielu wysoko wyspecjalizowanych firm oraz rządów państw, które inwestują w badania naukowe prowadzone w przestrzeni pozaziemskiej. Budowa sondy jest bardzo skomplikowana, tworzy ją szereg podzespołów. Jedna z firm czy agencji rządowych zajmuje się wykonaniem systemu zasilania, druga – systemu orientacji przestrzennej i nawigacji, a jeszcze inna – kamerami czy spektrometrami. Od tego, czy wszystkie urządzenia będą działać prawidłowo zależy, czy sonda zdoła dotrzeć poza Układ Słoneczny albo sfotografować odległe supernowe.

Postępująca wąska specjalizacja jest nieunikniona również w branży farmaceutycznej. Droga, jaką pokonuje lek – od momentu wyprodukowania, aż do chwili dostarczenia do pacjenta – jest wieloetapowa. Nic dziwnego, że za sprawną organizację wszystkich procesów odpowiadają różne osoby, eksperci w swoich dziedzinach, gdyż tylko one są w stanie zrealizować powierzone zadania w najlepszy z możliwych sposobów.

 

Autor: Anna Kunysz

 

Całość artykułu przeczytają Państwo  w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 1/2013

zamów prenumeratę w wersji drukowanej lub elektronicznej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ