Partner serwisu
13 stycznia 2015

POLPHARMA

Kategoria: Nowoczesny zakład

CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU ORAZ PRODUKCJI LEKÓW BIOLOGICZNYCH W GDAŃSKU

POLPHARMA

W tym roku zakończył się II etap budowy centrum badań i rozwoju Polpharma Biologics w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. W najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w Polsce firma prowadzi prace nad lekami biopodobnymi, które mają umożliwić pacjentom szerszy dostęp do skutecznej terapii. Centrum Polpharmy ma powierzchnię 2 600 m2. Obejmuje laboratoria rozwojowe oraz instalacje do produkcji leków biologicznych w standardzie GMP. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia pracę ze skomplikowanymi strukturami, jakimi
są przeciwciała monoklonalne oraz z innymi białkami o właściwościach terapeutycznych.

Polpharma wybrała leki biopodobne jako pierwszy krok w rozwoju, by stopniowo przechodzić do projektów leków innowacyjnych. Aby przyspieszyć prace nad lekami biopodobnymi oraz poszerzyć możliwości w zakresie ich rozwoju, produkcji i komercjalizacji na światową skalę, firma nawiązała współpracę ze strategicznym niemieckim partnerem – grupą należącą do Thomasa Strungmanna.

Pierwszy etap inwestycji firma zakończyła pod koniec 2012 roku. W oddanej wówczas do użytku części centrum o powierzchni 600 m2 otwarto pracownie badawcze, które umożliwiają rozwój i optymalizację procesów produkcji białek i testowanie nowych rozwiązań. Uruchomiono również pracownie analityczne pozwalające m.in. na rozwój nowoczesnych technik analitycznych i ocenę jakości substancji aktywnej, jak i końcowej postaci leku. Obecnie Polpharma Biologics zatrudnia 40 specjalistów i dalej się rozwija.

Źródło i fot.: Polpharma S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ