Partner serwisu
03 listopada 2017

Oświadczenie zarządu Polfy Tarchomin

Kategoria: Z życia branży

W związku z decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 27 października 2017 r. o wycofaniu z obrotu serii produktu leczniczego Tarcefoksym (Cefotaximum) 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, nr 1031016 data ważności 10.2018 r., TZF „Polfa” w dniu 30 października 2017 r. podjęły decyzję o wystąpienie z wnioskiem do GIF o prewencyjne wycofanie z obrotu produktu leczniczego Tarcefoksym.

Oświadczenie zarządu Polfy Tarchomin

Zarząd Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” wydał oświadczenie dotyczące wycofania z obrotu produktu leczniczego:

  • Tarcefoksym (Cefotaximum) 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
  • Tarcefoksym (Cefotaximum) 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji

Wycofanie jest konsekwencją licznych działań mających na celu zapewnienie najwyższej jakości produkowanych przez nas leków. Decyzja o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego Tarcefoksym jest podyktowana najwyższą ostrożnością i troską o dobro pacjentów. Z tego powodu zarząd TZF „Polfa” podjął powyższą decyzję nie czekając na wyniki obecnie prowadzonych badań pozostałych serii - czytamy w oświadczeniu.

Procedura wycofywania produktów leczniczych jest procedurą częstą – tylko w 2017 r. GIF wydał ponad 60 decyzji o wycofaniu serii lub całego produktu leczniczego w Polsce. W związku z informacjami medialnymi, które ukazały się w ostatnich dniach czujemy się zobowiązani do poinformowania Państwa o decyzjach, podejmowanych przez TZF „Polfa”, jednocześnie zapewniając, że jakość naszych produktów jest systematycznie kontrolowana przez odpowiednie działy kontroli jakości TZF „Polfa”, jak i przez powołane do tego organy nadzoru 

informuje zarząd.

źródło: Polfa Tarchomin
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ