Partner serwisu
31 października 2018

Jesienna pielęgnacja twarzy - TOP 5 zabiegów laserowych

Kategoria: Kosmetyki

Jesień to czas, gdy promieni słonecznych jest już coraz mniej, warto zatem zaplanować regenerację skóry i skorzystać z zabiegów, których wykonanie w okresie letnim było wręcz niemożliwe. Jesienne zabiegi, mogą okazać się doskonałym przygotowaniem skóry nie tylko na zimowe mrozy, ale też na przyszłoroczną wiosnę. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem laserów - pozwalają uzyskać efekty porównywalne do medycyny estetycznej. W czym mogą nam pomóc? Na co się zdecydować? Poniżej przedstawiamy listę pięciu polecanych zabiegów laserowych, które poprawią stan naszej cery.

Jesienna pielęgnacja twarzy - TOP 5 zabiegów laserowych

Złuszczanie w nowym wydaniu

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów z wykorzystaniem lasera jest peeling laserowy, który stanowi nowoczesną alternatywę dla peelingów chemicznych oraz mikrodermabrazji. Głównym powodem, dla którego powinno się go wykonywać właśnie jesienią jest mniejsze promieniowanie słoneczne, dzięki czemu skóra po złuszczeniu naskórka będzie mniej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych i będzie mogła spokojnie się zregenerować.

Wśród efektów, jakie daje peeling laserowy można wyróżnić chociażby wyraźną poprawę gęstości i jędrności skóry oraz działanie odmładzające. Przy odpowiednim złuszczeniu, zmarszczki czy nawet blizny potrądzikowe ulegają widocznemu zmniejszeniu. Zabieg peelingu laserowego polecany jest szczególnie osobom mającym skórę z niedoskonałościami takimi jak: przebarwienia, rozszerzone pory oraz blizny potrądzikowe, skórę łojotokową z rozszerzonymi porami, a także tą dojrzałą z objawami starzenia dla poprawy jakości cery, wyrównania kolorytu i zniwelowania przebarwień. To doskonałe rozwiązanie dla osób ze skórą wiotką i pozbawioną blasku.

W trakcie zabiegu wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia skóry, dzięki którym następuje mobilizacja do szybszej regeneracji. W efekcie następuje intensywna produkcja kolagenu i elastyny, które to odpowiadają za gęstość i jędrność skóry. Laserowy peeling można wykonywać na różnych poziomach, wywołując mniej lub bardziej intensywne złuszczanie. Pozwala to na wykonanie delikatnego zabiegu w przypadku skóry z drobnymi niedoskonałościami, jak również głębokiego resurfacingu w bardziej złożonych przypadkach – opowiada Joanna Pauli, kosmetolog z krakowskiej kliniki Skopia Estetic Clinic.

Złuszczające działanie peelingu laserowego może również pomóc przygotować cerę do kolejnych zabiegów, mających na celu jej nawilżenie, zregenerowanie i przywrócenie naturalnego blasku.

Pajączki ujarzmione

Osoby borykające się z problemem skóry naczyniowej wiedzą jak te niechciane pajączki potrafią być problematyczne – szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy to objawy nasilają się ze względu na warunki atmosferyczne takie, jak mróz, wiatr czy częste zmiany temperatur. Leczenie tego problemu jest o tyle istotne, iż popękane naczynka nie tylko potrafią powodować silny dyskomfort, ale też kompleksy. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nieestetycznych zmian będzie ich usunięcie przy pomocy lasera.

Zabieg laserowego zamykania naczyń jest zarówno skuteczny, jak i w pełni bezpieczny. Kosmetolog naświetla miejsca, w których pojawiają się pajączki. Czerwony barwnik krwi – hemoglobina - wychwytuje światło lasera, powstaje bardzo wysoka temperatura, podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji, dzięki czemu efekt zamknięcia naczynia widoczny jest niemal natychmiastowo. Zaletą zabiegu jest też to, iż nie pozostawia on blizn i nie uszkadza głębszych struktur skóry.

Laser, stosowany w procesie zamykania naczyń ma również zastosowanie służące do usuwania popularnych rubinek, czyli czerwono-brązowych zmian przypominających pieprzyki. Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji. Podczas jednej sesji zabiegowej można usunąć nawet do kilkudziesięciu zmian rubinkowych. Po zastosowaniu wiązki lasera na zmianę zmienia ona swój kolor z czerwono-brązowego na czarny i po około 2-4 tygodnia samoistnie odpada.

Już się nie zarumienisz

Zaczerwienione policzki nie zawsze wiążą się z popękanymi naczynkami – przyczyną może być rumień, który to stanowi jedno z bardziej wstydliwych i dokuczliwych schorzeń twarzy, szyi i dekoltu. Jest on trudny do ukrycia, ponieważ pojawia się na początku przejściowo, głównie w momentach stresujących, bądź po wysiłku fizycznym. Z czasem występuje co raz częściej i dochodzi do rumienia utrwalonego. Wpływ na jego powstanie ma wiele czynników, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Należą do nich miedzy innymi: duże napięcia stresowe, nasilenie emocji, przebywanie zamiennie w zimnych i ciepłych miejscach, intensywne opalanie i nie stosowanie filtrów ochronnych oraz wzrost ciśnienia tętniczego.

Zabieg laserowego leczenia rumienia rozpoczynamy od dokonania wywiadu oraz wykluczeniu przeciwwskazań. Następnie terapeuta ocenia stan i kondycje skóry oraz dobiera parametry zabiegowe. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Odczuwalne jest lekkie pieczenie oraz ciepło. Proces zbliżony jest do laserowego zamykania naczyń – tutaj także dochodzi do absorbcji światła lasera poprzez hemoglobinę – wyjaśnia ekspert Skopia Estetic Clinic.

Pożegnaj przykre wspomnienia po trądziku

Pozostając w temacie nieestetycznych problemów skórnych, z którymi warto uporać się właśnie jesienią, należy wspomnieć o trądziku. Mówi się, że to przypadłość nastolatków. Czy aby na pewno? Otóż niekoniecznie. 10 % populacji - przeważnie kobiet - w wieku od 30 do 35 lat boryka się z problemem trądziku różowatego. Często jest on dolegliwością towarzyszącą omówionemu powyżej rumieniowi. Trądzik u dorosłych jest nie tylko trudniejszy do wyleczenia, ale też znacznie częściej powoduje powstawanie szpecących blizn i przebarwień.

Owe blizny stanowią nie lada problem, bowiem aż u 90% osób, które przeszły trądzik, po wyleczeniu nadal występują nieestetyczne ślady. Wszystko to wpływa na obniżenie samooceny, a co za tym idzie, trudności z nawiązaniem nowych relacji. Trądzik i powstałe w jego skutku widoczne ślady są bardzo ciężkie do usunięcia, ale nie niemożliwe. Skutecznie pomoże je usunąć właśnie laseroterapia. Szczególnie teraz, gdy jesienna pogoda nie naraża skóry na silne działanie promieniowania słonecznego.

Mówiąc o problemie trądziku warto wspomnieć, że jest to stan zapalny skóry, przed którym organizm się broni. Blizny nie są jego nieodłącznym elementem - niestety często to my sami je sobie tworzymy. Najczęściej są efektem uszkodzenia skóry, który następuje po wyciskaniu wyprysków lub stosowaniu agresywnych środków aptecznych. Powstaje tam rana, następnie zakażenie, a na końcu blizna, ciężka do usunięcia bez wsparcia ze strony lekarza czy kosmetologa. W terapii redukcji zmian potrądzikowych stosujemy laser, w którym promień jest najbardziej głębokim strumieniem dostępnym na świecie, dzięki czemu może oddziaływać na naczynia głębokie. Dodatkowo, dzięki homogenicznej penetracji, jest on bardzo bezpieczny przy szerokim spectrum działania – mówi Marta Chodnicka, kosmetolog Skopia Estetic Clinic.

By osiągnąć zadowalający efekt zwykle należy wykonać serię zabiegów. Następnie, by zapobiec nawrotom trądziku konieczne jest regularne dbanie o odpowiednią pielęgnację skóry, zgodnie z zaleceniami eksperta, opracowanymi na podstawie dokładnej analizy problemu.

Jesienne odmłodzenie

Zaczyna się na pozór niewinnie – pierwsze zmarszczki mimiczne, skóra staje się wiotka, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe. Skóra zaczyna starzeć się tak naprawdę już po ukończeniu 20 roku życia. Pierwsze oznaki upływającego czasu są najbardziej widoczne na szyi, twarzy i dekolcie. Wraz z upływem lat zmniejszają elastyczność skóry, włókna elastynowe i kolagenowe stopniowo zanikają. O ile do 30 roku życia kobiety nie zwracają na to szczególnej uwagi, tak gdy magiczna granica zostaje przekroczona, a na horyzoncie widać wręcz liczbę 40, każdy kolejny rok sprawia, że stają się one coraz bardziej wyczulone w kwestii dbania o wszelkiego rodzaju oznaki mijającego czasu, pojawiające się na ich skórze.

Na szczęście na wprost oczekiwaniom dojrzałych kobiet wychodzi właśnie laseroterapia. Dzięki zabiegowi laserowego liftingu z zastosowaniem technologii Piano, możliwe jest uzyskanie poprawy napięcia skóry bez konieczności użycia skalpela czy specjalnych nici. Zabieg ten całkowicie przebudowuje skórę właściwą, w tym włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu znikają zmarszczki i owal twarzy znacznie się poprawia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla osób z niewielkimi niedoskonałościami skóry jako zabieg jednorazowy, jak i dla osób w widocznymi objawami starzenia jako zabieg w serii. Ogromnym atutem tego właśnie zabiegu jest fakt, że jest on bezpieczny oraz nie wywołuje intensywnego złuszczania.

Laseroterapia nie tylko w twarzowym wydaniu

Zabiegi laseroterapii podbijają serca kobiet na całym świecie. Pozwalają na poprawę kondycji nie tylko skóry twarzy, szyi i dekoltu, ale również pozostałych części ciała. Przy jej zastosowaniu odmłodzić można dłonie, zlikwidować niechciane pajączki na nogach czy też zredukować ślady po cesarskim cięciu.

Należy pamiętać, że każdy zabieg z zakresu laseroterapii powinien zostać poprzedzony konsultacją z lekarzem lub kosmetologiem. Podczas takiej konsultacji zostaje przeprowadzony dokładny wywiad, omówione oczekiwania, przebieg zabiegu i jego efekty, a także wskazania i ograniczenia z tym związane. Decydując się na laseroterapię warto również pamiętać, że zabiegi należy wykonywać w seriach, których liczba i częstotliwość wykonania uzależnione są od indywidualnych potrzeb danej osoby. Należy również uzbroić się w cierpliwość, gdyż sam efekty często widoczny jest po upływie kilku miesięcy – jednak naprawdę warto.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ