Partner serwisu
08 marca 2019

Nagrody Centrum Parc dla młodych talentów specjalizujących się w badaniach nad lekami

Kategoria: Aktualności

Z okazji obchodów piątej rocznicy swojego istnienia Centrum Parc (Centrum ds. Farmaceutycznych Badań Stosowanych, ang. Pharmaceutical Applied Research Center) ufundowało specjalne nagrody, które wręczono 5 marca podczas uroczystej gali w siedzibie głównej spółki Zentiva w Pradze. Centrum Parc to jedyna w swoim rodzaju platforma badawcza, która ma służyć młodym pokoleniom naukowców.

Nagrody Centrum Parc dla młodych talentów specjalizujących się w badaniach nad lekami

– Jesteśmy dumni, że mamy możliwość współpracy z młodym pokoleniem naukowców, przekazując mu praktyczne doświadczenia dotyczące aktywnego opracowywania nowych leków – powiedział dr Pavel Calta, dyrektor wykonawczy. – Nagrody Centrum Parc, przyznawane w dwóch kategoriach, będą zasłużonym wyrazem uznania dla zaangażowanych studentów i mamy nadzieję, że wielu z nich zdecyduje się później na karierę w obszarze badań nad lekami i ich rozwoju.

Idea stworzenia Centrum Parc powstała w firmie Zentiva, a projekt został zrealizowany we współpracy z trzema partnerami ze środowiska akademickiego – Uniwersytetem Chemiczno-Technicznym w Pradze, Wydziałem Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Karola, a ostatnio również z Instytutem Chemii Organicznej i Biochemii Czeskiej Akademii Nauk. Ta odnosząca duże sukcesy inicjatywa umożliwiła młodym talentom współpracę z wiodącymi specjalistami ze świata farmacji i ze środowiska akademickiego, którzy wspólnie dążą do zwiększenia tempa innowacji w obszarze badań nad lekami i ich opracowywania.

Centrum Parc daje doktorantom możliwość zdobycia doświadczenia w branży na takich polach jak chemia ciała stałego, technologie farmaceutyczne, biofarmacja i badania kliniczne. Dzięki współpracy z partnerami akademickimi w całej Europie Centrum Parc organizuje także program mentorski, w ramach którego studenci pracują pod kierunkiem najlepszych pracowników naukowych, korzystając z ich doświadczenia i codziennego wsparcia. W programie uczestniczy obecnie 25 doktorantów. Od czasu jego powstania program ukończyło 8 studentów, z których 4 zaczęło następnie pracę w spółce Zentiva. Z pozostałej czwórki dwoje zdecydowało się na dalszą karierę na uczelni, poszerzając jeszcze sieć naukową Centrum Parc, a dwoje pracuje obecnie w innych firmach farmaceutycznych.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie Zentiva za wsparcie udzielane Centrum Parc oraz za szansę, jaką daje naszym doktorantom i pracownikom naukowym, pozwalając im współpracować z ekspertami w branży, by móc sprostać najważniejszym wyzwaniom w sektorze ochrony zdrowia. Pragnę pogratulować laureatom i życzyć im samych sukcesów w dalszej karierze zawodowej – powiedział prof. dr inż. František Štěpánek.

Informacje o Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Karola

Wydział Nauk Przyrodniczych powstał w 1920 r. jako piąty wydział Uniwersytetu Karola. Obecnie w jego ramach działa 29 instytutów, 3 muzea oraz duży ogród botaniczny. W zakresie akademickim i organizacyjnym Wydział podzielony został na 4 piony – biologiczny, geograficzny, geologiczny i chemiczny. Oprócz tego, w ramach Wydziału funkcjonuje kilka wyspecjalizowanych ośrodków dydaktyczno-badawczych, w tym jednostki interdyscyplinarne, takie jak np. Instytut Badań nad Środowiskiem. Wszystkie jednostki Wydziału prowadzą czynną działalność dydaktyczną i badawczą.

I

 

Informacje o Uniwersytecie Chemiczno-Technicznym w Pradze

Uniwersytety Chemiczno-Techniczny w Pradze to ośrodek najwyższej jakości badań i prac naukowych w dziedzinie chemii oraz jedna z największych instytucji dydaktyczno-badawczych w kraju, specjalizująca się w chemii technicznej, technologiach chemicznych i biochemicznych, materiałoznawstwie i inżynierii chemicznej, chemii żywności i badaniach nad środowiskiem.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ