Partner serwisu
13 marca 2019

Zentiva i Siyiara Enterprises podpisały umowę przejęcia rumuńskiej spółki farmaceutycznej Solacium

Kategoria: Z życia branży

Zentiva Group, a.s. i Siyiara Enterprises podpisały umowę kupna udziałów dotyczącą rumuńskiej spółki farmaceutycznej Solacium oraz jej spółki zależnej Be Well Pharma. Solacium wchodzi obecnie w skład Grupy Dr. Max, a jej właścicielami są Siyiara Enterprises oraz Alexandru-Tony Trasca.

Zentiva i Siyiara Enterprises podpisały umowę przejęcia rumuńskiej spółki farmaceutycznej Solacium

Nick Haggar, dyrektor generalny Grupy Zentiva, powiedział: – Zentiva z radością potwierdza podpisanie swojego pierwszego przejęcia po wyodrębnieniu się z Sanofi w ostatnim kwartale 2018 r. Solacium stanowi uzupełnienie naszej działalności w zakresie leków generycznych, zwiększa możliwości w zakresie leków wydawanych bez recepty i poszerza naszą ofertę dla pacjentów i konsumentów na terytorium Rumunii.

– Po przejęciu Dr. Max przez Grupę A&D Pharma postanowiliśmy skupić się na trzech najważniejszych filarach naszej działalności w Rumunii: farmaceutycznym handlu detalicznym, handlu hurtowym oraz marketingu i sprzedaży. Chociaż spółka Solacium jest szybko rosnącym producentem suplementów diety i leków dostępnych bez recepty, wierzymy, że pod kierownictwem wyspecjalizowanej i odnoszącej sukcesy firmy farmaceutycznej, jaką jest Zentiva, będzie mogła wykorzystać swój potencjał i rozwinąć działalność ponad obecny poziom – powiedział Leonardo Ferrandino, prezes i dyrektor generalny Grupy Dr. Max.

Transakcja jest uzależniona od zatwierdzenia kilku warunków, w tym między innymi od uzyskania pozytywnej decyzji rumuńskiego Urzędu ds. Konkurencji.

źródło: Zentiva
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ