Partner serwisu
11 września 2019

Spotkanie w sprawie systemu weryfikacji autentyczności leków

Kategoria: Z życia branży

3 września 2019 r. w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków, Naczelnej Izby Aptekarskiej, Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Stowarzyszenia Importerów Równoległych w celu podsumowania pierwszego półrocza obowiązywania Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161 z dnia 2 października 2015 r. uzupełniające dyrektywę 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady przez określenie szczegółowych zasad dotyczących zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych stosowanych u ludzi.

Spotkanie w sprawie systemu weryfikacji autentyczności leków

Główny Inspektor Farmaceutyczny wskazał jak istotną rolę pełni prawidłowo funkcjonujący system weryfikacji autentyczności leków, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa polskim Pacjentom. Podkreślił, że eliminacja sfałszowanych produktów leczniczych z rynku może być skuteczna dzięki ciągłemu doskonaleniu rozwiązań informatycznych oraz poprzez stałą edukację jego użytkowników. Dodał, że szczęśliwie, od momentu rozpoczęcia funkcjonowania Polskiego Systemu Weryfikacji Autentyczności Leków, nie stwierdzono w polskich aptekach ani w punktach aptecznych przypadków sfałszowania produktów leczniczych.

W podsumowaniu zaprezentowano efekty działającego od 9 lutego 2019 r. systemu. Analiza dotyczyła zidentyfikowanych problemów już rozwiązanych oraz dalszą perspektywę rozwoju tych obszarów, które mogą w przyszłości udoskonalić działanie narzędzia po stronie jego użytkowników.

źródło: GIF
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ