Partner serwisu
18 listopada 2020

SO MATCH BETTER – rewolucja w kuracji retinolem

Kategoria: Kosmetyki

Czas na nowy wymiar w walce ze zmarszczkami i przebarwieniami. Polska marka Resibo wprowadza do sprzedaży kosmetyczny duet, który wnosi nową jakość do najpopularniejszych zabiegów przeciwstarzeniowych, czyli kuracji retinoidami. Od dziś podrażniona po takiej terapii skóra to przeszłość.

SO MATCH BETTER – rewolucja w kuracji retinolem

Kuracja retinolem święci triumfy. Trudno się dziwić, bowiem ta pochodna witaminy A słynie ze swojej wyjątkowej mocy i przynosi wyraźne efekty. Działa przeciwstarzeniowo, poprawia napięcie skóry i rozjaśnia przebarwienia. W pierwszych tygodniach terapii efekt działania jest widoczny w postaci złuszczającego się naskórka i podrażnionej skóry. Jednak odpowiednie stężenie retinolu i uzupełnienie kuracji produktem łagodzącym sprawi, że rewelacyjne efekty nie zostaną przysłonięte przez skutki uboczne. Tak jest w przypadku dwóch nowości od Resibo, które właśnie weszły na salony polskiej pielęgnacji. Mowa o Game Changer – naturalnym kremie z retinolem i Peace Maker – lekkiej emulsji nawilżająco-łagodzącej.

– Główną rolę w kremie Game Changer odgrywa połączenie stabilnej pochodnej retinolu (retinol H10) oraz bakuchiolu – naturalnego odpowiednika retinolu. Oba te składniki, mimo że dają tak samo spektakularne efekty, nie wykazują takich negatywnych skutków dla skóry, jak retinol właściwy. Krem jest bezzapachowy, odpowiedni zarówno dla skóry dojrzałej, której pomaga się zregenerować, jak też tłustej, trądzikowej, ze skłonnościami do niedoskonałości, którą skutecznie wspiera w uzyskaniu odpowiedniego balansu – wyjaśnia Ewelina Kwit-Betlej, twórczyni marki Resibo.

Dodatkowym wsparciem przy kuracji naturalnym kremem z retinolem jest Peace Maker. Ta lekka, bezzapachowa emulsja przynosi ukojenie, nawilżenie i szybszą odbudowę warstwy ochronnej naszej skóry. Zawiera m.in. DEFENSIL®SOFT – ekstrakt z jadalnych grzybów Albatrellus ovinus, który uspokaja przeciążoną, nadreaktywną, podrażnioną skórę. Kosmetyk jest doskonały dla każdego, w szczególności dla osób z cerą wrażliwą, a także jako ukojenie po intensywnych zabiegach i kuracjach kosmetycznych.

– W kuracji retinolem niezwykle ważne jest stopniowe włączenie go do wieczornej pielęgnacji razem z emulsją łagodzącą. Niezbędne jest też nakładanie na dzień kremu z wysokim filtrem, min. 30 SPF. Na rezultaty trzeba poczekać. To trochę tak jak z marzeniem o przebiegnięciu maratonu – nie wystarczy godzina biegu i trampki. Połączenie systematyczności, dokładności i stopniowe zwiększanie częstotliwości stosowania przyniosą wyczekiwane efekty – dodaje właścicielka Resibo.

Nowości są dostępne w oficjalnym sklepie internetowym Resibo: www.resibo.pl

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ