Partner serwisu
02 marca 2021

Zentiva nagrodziła doktorantów z Centrum Parc

Kategoria: Z życia branży

Centrum Parc (Centrum ds. Farmaceutycznych Badań Stosowanych, ang. Pharmaceutical Applied Research Center – The Parc), utworzone przez firmę Zentiva we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi w Czechach, podsumowało osiągnięcia z 2020 r. i przyznało po raz trzeci nagrody The Parc Awards.

Zentiva nagrodziła doktorantów z Centrum Parc

W 2020 r. Centrum Parc kontynuowało misję zapewniania młodym utalentowanym badaczom edukacji na światowym poziomie oraz współpracy ze specjalistami w celu przyspieszania innowacji oraz badań farmaceutycznych. Dzięki przyjęciu 11 nowych studentów w programie uczestniczy obecnie rekordowa liczba 38 doktorantów. W zeszłym roku studenci uzyskali doskonałe wyniki, m.in. publikując 12 prac naukowych oraz zdobywając prestiżowy grant w finansowanym przez UE europejskim programie InPharma prowadzonym w ramach projektu MSCA (Marie Skłodowska-Curie Actions). Troje uczestników ukończyło prowadzone badania, a jedna osoba założyła start-up technologiczny. Centrum Parc rozszerzyło też swoją sieć partnerskich uniwersytetów w Europie.

„Nasze osiągnięcia w 2020 r. robią wrażenie. Jestem dumny ze wszystkich studentów i chciałbym podziękować menedżerom z firmy Zentiva oraz przedstawicielom środowiska akademickiego za opiekę nad uczestnikami naszego programu oraz entuzjazm, który wykazują podczas wspólnej realizacji bieżących wyzwań w farmacji. Badania prowadzone w Centrum Parc są ukierunkowane na rozwiązywanie kluczowych problemów z jakimi mierzy się obecnie przemysł farmaceutyczny, a ich wyniki znajdują bezpośrednie zastosowanie w procesach rozwoju i wytwarzania nowych produktów” — powiedział Ondrej Dammer, dyrektor operacyjny Centrum Parc.

Po raz trzeci doktoranci studiujący w Centrum Parc zostali uhonorowani nagrodami The Parc Awards w dwóch kategoriach. Tereza Boleslavská zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez samych studentów — The Student Choice Award — za projekt „Rozwój metody uwalniania in vitro symulującej warunki fizjologiczne”, drugie miejsce w tej kategorii zajął Jan Jirát za pracę “Projektowanie kryształów i rozwój procesu krystalizacji”, a trzecie Jakub Petřík za projekt “Opracowanie systemu badań degradacji w warunkach stresowych”. Jiří Kolář otrzymał nagrodę ekspertów - The Expert Choice Award - za pracę „Matematyczne modelowanie operacji jednostkowych w procesach wytwarzania produktów farmaceutycznych”.

Prof. František Štěpánek, dyrektor naukowy Centrum Parc dodał: „Chciałbym podziękować zwycięzcom i wszystkim studentom za prowadzone przez nich w 2020 r. badania oraz uzyskane wyniki. W Centrum Parc prowadzimy wysokiej jakości badania w dziedzinie farmacji z myślą o wdrażaniu ich wyników w produktach farmaceutycznych, które można poddawać testom klinicznym, zarejestrować i wytwarzać. Dzięki współpracy z najlepszymi placówkami akademickimi w Unii Europejskiej oferujemy doktorantom szansę zdobycia cennego doświadczenia w dziedzinie badań i rozwoju zarówno w środowisku akademickim, jak i przemysłowym, co daje im większe możliwości rozwoju kariery w przyszłości. Absolwenci Centrum Parc odnoszą sukcesy zawodowe nie tylko w branży farmaceutycznej i instytucjach akademickich w całej Europie – w tym roku także pierwszy start-up technologiczny został założony przez jednego z naszych studentów”.

Zentiva z pasją wspiera studentów, umożliwiając im wykorzystanie wiedzy naukowej i zdobywanie doświadczenia w branży farmaceutycznej, co będzie miało znaczący wpływ na przyszłe życie zawodowe młodych ludzi, szczególnie pokolenia Z.

„Doskonała jakość badań, za które przyznano w tym roku nagrody, wyraźnie potwierdza, że Centrum Parc wypełnia swoją misję budowy fundamentów dalszego rozwoju przemysłu farmaceutycznego. To niespotykane połączenie kształcenia akademickiego na światowym poziomie oraz praktyki w dziedzinie przemysłu i biznesu stanowi pomocny i udany przykład tego, jak przyspieszyć praktyczne zastosowanie wyników badań naukowych w branży, stymulować działania z dziedziny badań i rozwoju w firmach oraz jak przygotować kolejne pokolenia naukowców i inżynierów do podejmowania wyzwań, które pojawią się na ich drodze zawodowej po ukończeniu studiów — podsumował Pavel Sebek, dyrektor ds. rozwoju w firmie Zentiva i współzałożyciel Centrum Parc.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ