Partner serwisu
23 października 2014

Andrzej Ernst

Kategoria: X Międzynarodowa Konferencja Przemysł Farmaceutyczny

Andrzej Ernst, Gedeon Richter Polska Sp. z o.o., poprowadzi 27 października blok „Od idei do pacjenta – nowoczesne formy leków”, podczas X Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej Przemysł Farmaceutyczny 2014.
 

Andrzej Ernst

Z przemysłem farmaceutycznym związany od ponad 10 lat. Karierę zawodową rozpoczął od pracy nad syntezą nowych leków do badań klinicznych u prof. Christiana Noe. W roku  2005 podjął pracę w ówczesnych Grodziskich Zakładach  Farmaceutycznych „Polfa” (obecnie Gedeon Richter Polska), pełnił kluczową rolę we wdrażaniu zasad GMP w dziale zapewnienia jakości oraz w dziale badań i rozwoju. Od roku 2007 zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora badań i rozwoju w Gedeon Richter Polska. Odpowiadał za rozwój i wprowadzenie na rynek nowych produktów. Od roku 2012 pełni funkcję dyrektora pionu rozwoju produktów, zarządzając działalnością operacyjną w Gedeon Richter Polska.

Obecnie jest odpowiedzialny za definiowanie długoterminowej strategii produktów, ekspansję firmy Gedeon Richter Polska na rynku polskim, jak i międzynarodowym, wspieranie innowacyjności i rozwoju. Ukończył Akademię Rolniczą    na Węgrzech, uzyskując tytuł mgra inż. w zakresie zootechniki oraz Uniwersytet im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie, uzyskując tytuł mgra chemii. Tytuł doktora nauk chemicznych zdobył na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent studiów MBA University of Illinois. W trakcie swojej kariery naukowej odbywał liczne staże naukowe, m.in. w Austrii na  Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu (2002) oraz w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Miami w Ohio (2006-2008). Jest osobą stowarzyszoną w American Chemical Society (ACS) oraz Electrochemical Society (ECS).

Zainteresowania naukowe: chemia analityczna, elektrochemia, immunologia, biotechnologia, nanotechnologia, DDS.

Fot. Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ