Partner serwisu

Listopadowa farmacja; relacja z konferencji Przemysł Farmaceutyczny 2012

Kategoria: VIII Konferencja Naukowo-Techniczna "Przemysł Farmaceutyczny 2012".

Debata z udziałem najważniejszych przedstawicieli rynku farmaceutycznego, bogaty program poświęcony nowinkom technologicznym, uroczysta gala z wręczeniem nagrody za najlepszą inwestycję, wycieczka do polskiego zakładu produkcyjnego węgierskiego koncernu Gedeon Richter – to tylko niektóre z głównych atrakcji programu konferencji PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2012, która odbyła się w dniach 7-9 listopada w Ożarowie Mazowieckim.

Listopadowa farmacja; relacja z konferencji Przemysł Farmaceutyczny 2012

PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2012 w liczbach:

  • tegoroczna konferencja była 8. edycją wydarzenia,
  • zgromadziła ona 255 uczestników,
  • w trakcie 2 dni odbyło się 7 sesji wykładowych,
  • wygłoszono 43 wykłady, które trwały łącznie 680 minut,
  • patronatu naukowego udzieliły 3 instytucje,
    a patronatu honorowego 9,
  • sponsorami konferencji zostały 4 firmy
  • 1 firma pełniła rolę partnera konferencji,
  • uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą firm prezentujących swoje produkty
    i usługi na 35 stoiskach wystawienniczych,
  • łączna powierzchnia stoisk wynosiła 119 m²,
  • w wycieczce technicznej do zakładu Gedeon Richter
    w Grodzisku Mazowieckim wzięło udział 106 osób

    Kolejną, ósmą już edycję corocznego spotkania branżowego redakcja magazynu „Przemysł Farmaceutyczny” miała zaszczyt organizować z firmą Gedeon Richter Polska. Na uroczystym otwarciu nie zabrakło przedstawicieli najważniejszych instytucji, które patronowały wydarzeniu. Jako przedstawiciel honorowego gospodarza głos zabrał prezes i dyrektor zarządzający zakładu w Grodzisku Mazowieckim – Tomasz Németh, który przedstawił profil działalności firmy w Polsce i na świecie.

Program
    Program tegorocznego spotkania został podzielony na 7 sesji wykładowych. Uczestnicy konferencji mogli poznać odpowiedzi na takie pytania, jak: w co warto inwestować, jak obniżać koszty wytwarzania, w jaki sposób uzyskać produkt najwyższej jakości oraz jak być nowoczesnym. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się blok wykładowy poświęcony zmianom prawnym, w którym Prezes Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego – Zofia Ulz – omówiła planowaną nowelizację ustawy Prawo farmaceutyczne.

Debata
     Profesor Małgorzata Sznitowska, moderatorka debaty „Nowe formy leków – perspektywy rozwoju, bariery”, otwarcie przyznała, że niezwykle trudno jest precyzyjnie określić, co jest „nowym lekiem”. Dyskusję na ten temat podjęli przedstawiciele innowacyjnych i generycznych firm farmaceutycznych. Emocje wzbudziły wypowiedzi Anny Kality oraz Krystyny Gryz z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, związane z przygotowaniem i oceną dokumentacji dotyczącej rejestracji nowych lub częściowo zmodyfikowanych farmaceutyków.

Targi dla farmacji
    Okazję do zaprezentowania swojej oferty mieli najwięksi dostawcy urządzeń, technologii i rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego. Części wykładowej sympozjum towarzyszyła bowiem wystawa kilkudziesięciu stoisk. Stanowiła ona doskonałą okazję do zapoznania się z nowościami z branży oraz prowadzenia rozmów kuluarowych (więcej wkrótce).

Gedeon Richter

Jest to wiodąca firma farmaceutyczna w Europie Środkowo-Wschodniej,
z siedzibą główną na Węgrzech.
Od założenia w roku 1901, firma urosła do rangi międzynarodowej korporacji. Koncern na rynku polskim reprezentują dwie spółki: Gedeon Richter Polska
Sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim odpowiedzialna za produkcję, badania i rozwój oraz spółka marketingowa Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.


Klucz Sukcesu
     W trakcie trwania konferencji PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2012 miały miejsce obrady jury konkursu „Klucz Sukcesu” – prestiżowej nagrody za inwestycję technologiczną w branży farmaceutycznej. Kapituła, w której skład wchodzili reprezentanci Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz redakcji, zdecydowała o przyznaniu wyróżnienia dla Vet-Agro Sp. z o.o. za uruchomienia zakładu produkcyjnego leków weterynaryjnych.

Uroczysta gala
    Konferencja daje również okazję do integracji środowiska, do której uczestników nie trzeba specjalnie namawiać. Po oficjalnej części uroczystej gali, podczas której wręczono podziękowania dla sponsorów i partnerów imprezy, rozpoczął się koncert zespołu Elektryczne Gitary. Był to dla wszystkich niezapomniany wieczór.

Zwiedzanie zakładu
     Ostatni punkt programu sympozjum stanowiła wycieczka techniczna do Gedeon Richter Polska. Była to okazja do zobaczenia działu Kontroli Jakości oraz zakładu produkcyjnego nowoczesnej firmy.


* * *

    VIII Konferencja Naukowo-Techniczna „PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY 2012” przeszła do historii. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego wydarzenia. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczne sympozja farmaceutyczne.

 Zobacz także:

Przemysł Farmaceutyczny 2012: Klucz Sukcesu przyznany

Przemysł Farmaceutyczny 2012: Targi dla farmacji

Przemysł Farmaceutyczny 2012: Problematyczna nowa forma leku

Honorowy Gospodarz
Sponsorzy

Partner

Patronat naukowy:

Honorowy patronat:


Patronat medialny:
 Organizator
 

   

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ