Partner serwisu
09 marca 2015

W Łyszkowicach po japońsku

Kategoria: Nowoczesny zakład

Dla Takedy w Polsce ostatni czas był wyjątkowy ze względu na znaczącą rozbudowę wytwórni farmaceutycznej w Łyszkowicach, zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz znaczne rozszerzenie portfolio i wolumenu produktów.

W Łyszkowicach po japońsku

KORZYŚCI Z INWESTYCJI

Krzysztof Sobczak
dyrektor zakładu i członek zarządu Takeda Pharma Sp. z o.o.

Dzięki zrealizowanej inwestycji wytwórnia w Łyszkowicach podwoiła dotychczasowe zdolności produkcyjne. Zrealizowana w czasie zaledwie 12 miesięcy rozbudowa to ponad 4 800 m2 powierzchni oraz 8 300 m2 powierzchni użytkowej. Obejmuje ona: 3-kondygnacyjny budynek produkcyjny, w pełni zautomatyzowany magazyn
wysokiego składowania o wysokości 32 m, halę wyjścia produktów gotowych oraz łącznik transportowy między istniejącym kompleksem budynków a nowymi obiektami. W ramach inwestycji zmodernizowane zostało także laboratorium kontroli jakości, przystosowane do przyjęcia zwiększonego wolumenu produkcji.

Bardzo ważnym aspektem jest zwiększenie zatrudnienia o ponad 30%. Takeda Pharma, jako zakład pracy spełniający najwyższe standardy związane z jakością wytwarzania, jak i dbałością o pracownika, jest postrzegana jako atrakcyjny pracodawca.

Dzięki rozbudowie wytwórnia w Łyszkowicach podniosła swoją rangę w europejskiej sieci wytwórczej i łańcuchu dostaw leków Takedy na rynek krajowy, rynki europejskie – głównie skandynawskie – oraz do krajów WNP.

 

CIEKAWOSTKA

Ponad 100-letnią butelkę AMOLU – ziołowego leku produkowanego obecnie przez firmę Takeda – w której zachowało się 3/4 oryginalnej zwartości, znaleziono nieopodal Ostrołęki pod koniec 2013 roku.

Odkrycia dokonał pewien pasjonat historii, który wspólnie z kolegami przeszukiwał teren dawnych okopów pruskich z 1914 roku. Sądząc po znalezisku, AMOL był używany przez żołnierzy już w czasie I wojny światowej! Preparat ten znajdował się wśród przedmiotów niezbędnych w każdych okolicznościach, nawet podczas walki na froncie. Znalazca skontaktował się z producentem AMOLU, firmą Takeda, i przekazał jej butelkę, która dla firmy ma znaczenie nie tylko historyczne, ale też sentymentalne.

 

 

Fot. Takeda Pharma Sp. z o.o.; BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ