Partner serwisu

Upgrade jakości

Kategoria: Jakość

Paweł Nidecki
Teva Operations Poland Sp. z o.o.

Gromadzenie i zarządzanie wiedzą, znalezienie tzw. Root Cause, ciągłe doskonalenie, nieustanny monitoring, zarządzanie ryzykiem jakości, działanie proaktywne, czynne uczestnictwo zarządu firmy – to niektóre z elementów Farmaceutycznego Systemu Jakości w nowoczesnej wytwórni leków.

Dobra Praktyka Wytwarzania ewoluuje. Ta ewolucja, niekiedy w swym tempie i zakresie, zakrawa na rewolucję, co podyktowane jest różnymi czynnikami. Zmiany, które dokonują się w technologii formulacji produktów farmaceutycznych, sprawiają, że obecne technologie coraz mniej przypominają te znane z XX wieku. Sposoby kontroli procesu, doskonalsze i bardziej precyzyjne przyrządy pomiarowe, nowe technologie monitorowania i sterowania, nowoczesna analityka – to jest to, co będzie kołem zamachowym farmacji w najbliższych latach.
Nie można zapominać też o procesie pakowania, nowych formach prezentacji produktu, bardziej przyjaznych opakowaniach, które wymagają bardziej wysublimowanych maszyn pakujących. Sposoby oznaczania opakowań, że wspomnę
tylko o zbliżającej się serializacji, zaczynają zmieniać znane nam blistrownice i kartoniarki w centra gromadzenia i analizowania danych.


Autor: Paweł Nidecki, Teva Operations Poland Sp. z o.o.

 

Cały materiał przeczytają Państwo  w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 4-5/2013

zamów prenumeratę w wersji drukowanej lub elektronicznej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ