Partner serwisu
10 października 2014

Współpraca Selvity z Instytutem Farmaceutycznym

Kategoria: Z życia branży

Przygotowująca się do przejścia na Rynek Główny GPW innowacyjna firma biotechnologiczna rozpoczęła współpracę z Instytutem Farmaceutycznym z Warszawy, mającą na celu świadczenie na rzecz Instytutu usług z zakresu badań produktów oftalmicznych.

Współpraca Selvity z Instytutem Farmaceutycznym

Współpraca
Celem rozpoczynającej się współpracy jest opracowanie, optymalizacja i walidacja modelu komórkowego oraz metod analitycznych służących do analizy stopnia i szybkości przenikania przez rogówkę oka ludzkiego substancji aktywnych (API) z produktów leczniczych. Powyższe badania stanowią cześć realizowanego przez Instytut Farmaceutyczny projektu pn. „Opracowanie innowacyjnych technologii leków oftalmicznych o szczególnym znaczeniu terapeutycznym i społecznym” UDA-POIG.01.03.01-14-068/08. Celem projektu jest opracowanie nowatorskich technologii syntezy i postaci farmaceutycznej pięciu leków stosowanych w okulistyce: w leczeniu alergicznego zapalenia spojówek, stanów zapalnych oka o podłożu alergicznym i pooperacyjnym, a także w terapii jaskry. Większość środków niezbędnych do realizacji projektu - 16,6 z 19,6 mln zł, Instytut Farmaceutyczny pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozpoczęcia współpracy z Instytutem Farmaceutycznym. Jestem przekonany, iż połączenie wieloletniego doświadczenia badawczego Instytutu z kompetencjami naszych naukowców będzie gwarantem sukcesu rozpoczynanego projektu – komentuje dr Miłosz Gruca, dyrektor Działu Badań Biologicznych i członek zarządu Selvity. - W skład zespołu projektowego wchodzą specjaliści posiadający wiedzę i doświadczenie w opracowaniu modeli in vitro służących badaniu stopnia i szybkości przenikania leków oftalmicznych do wnętrza oka ludzkiego. Projekt ten będzie kolejną okazją aby w pełni zaprezentować potencjał naszych naukowców – dodaje.

Wysoka jakość prac badawczych
– Doświadczenie firmy Selvita S.A. w prowadzeniu badań nad produktami leczniczymi stosowanymi w okulistyce oraz wysoka jakość prac badawczych potwierdzona certyfikatem Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP) były decydującymi czynnikami przy wyborze partnera do realizacji projektu – informuje prof. dr hab. Andrzej Leś, zastępca dyrektora ds. naukowych Instytutu Farmaceutycznego, kierownik projektu. – Komplementarność kompetencji naukowców z obu instytucji powinna ułatwić opracowanie innowacyjnych rozwiązań metodycznych i technologicznych, a w konsekwencji pozwolić na zwiększenie dostępności nowoczesnych terapii dla społeczeństwa.

Źródło: informacja prasowa Selvita S.A.

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ