Partner serwisu
19 września 2023

GIF ostrzega przed nielegalnymi źródłami leków

Kategoria: Aktualności

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego coraz częściej wpływają informacje dotyczące nielegalnej sprzedaży sfałszowanych produktów leczniczych

GIF ostrzega przed nielegalnymi źródłami leków

Analiza tych produktów wielokrotnie wskazuje, że różnią się one od oryginalnego produktu oferowanego przez podmiot odpowiedzialny, w związku z czym uznawane są za sfałszowane.

Niejednokrotnie nielegalna sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem serwisów społecznościowych lub sklepów internetowych, które nie są uprawnione do obrotu produktami leczniczymi. Sprzedaż detaliczna leków w sieci może być prowadzona wyłącznie w aptekach internetowych, które jednocześnie prowadzą działalność stacjonarną. Oznacza to, że nie ma możliwości, aby przedsiębiorca prowadzący aptekę internetową, nie posiadał jednocześnie apteki stacjonarnej.  Dodatkowo należy pamiętać, że przez internet można kupić tylko określone grupy leków, przede wszystkim na odległość nie kupimy produktów wydawanych na podstawie recepty.

Legalnie działające apteki internetowe oznakowane są wspólnym logo („common logo”), które umożliwia identyfikację aptek legalnie sprzedających leki na odległość. Takie wspólne logo jest rozpoznawalne w całej Unii Europejskiej i wygląda jak na powyższym obrazku.

źródło: GIF
Tagi: leki, GIF
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ