Partner serwisu
24 stycznia 2024

Gogle VR – innowacyjne rozwiązanie edukacyjne dla farmaceutów

Kategoria: Aktualności

Innowacyjne wykorzystanie technologii VR do edukacji w dziedzinie farmacji. Farmaceuci mogą teraz uczyć się na realnych przypadkach w wirtualnej rzeczywistości. Wszystko za sprawą symulacji pracy z pacjentem w aptece, za którą stoi firma Kenvue, znana z takich marek jak Nicorette® czy Sudafed®.    

Gogle VR – innowacyjne rozwiązanie edukacyjne dla farmaceutów

Farmaceuci - nieocenieni bohaterowie systemu ochrony zdrowia

Farmaceuci, dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom, odgrywają kluczową rolę w polskim systemie ochrony zdrowia. Zza pierwszego stołu zapewniają pacjentom opiekę w obliczu rosnących wyzwań zdrowotnych. Często to właśnie oni są pierwszym źródłem informacji i konsultują dolegliwości zdrowotne zanim pacjent trafi do lekarza. Cieszą się zaufaniem pacjentów, a ich wiedza jest nieocenionym wsparciem. Pora, by ktoś pomyślał także o ich potrzebach.

“Digital first” i “We put people first” - praktyka i edukacja poprzez symulacje

Firma Kenvue od początku swojego istnienia pomaga profesjonalistom zdrowia zdobywać wiedzę i umiejętności, których potrzebują w codziennej pracy. Postanowiła jednak wyjść poza standardowe szkolenia. Dzięki goglom VR i dedykowanemu oprogramowaniu farmaceuci są przenoszeni do wirtualnego świata. Scenariusze symulacji w aptece oparte są na konkretnych opisach przypadków, co pozwala farmaceutom przeprowadzić wywiad z pacjentem w celu wykluczenia lub potwierdzenia konkretnych problemów zdrowotnych.

- Cyfryzacja przede wszystkim. To motto przyświeca naszym działaniom każdego dnia. Wykorzystując technologię VR, przenosimy farmaceutów do wirtualnej apteki, gdzie stają przed wyzwaniem udzielenia pomocy pacjentom z realnymi problemami zdrowotnymi. To jest przyszłość edukacji farmaceutycznej - bezpośrednie, interaktywne doświadczenie, które przekracza granice tradycyjnej nauki – podkreśla Paweł Bronikowski, Head od Pharma Poland, Kenvue.

Leczenie kataru i rzucanie palenia

Symulacje skupiają się na kilku obszarach terapeutycznych, w tym na leczeniu nieżytu nosa oraz rzucaniu palenia. Scenariusze są oparte o badania kliniczne czy rekomendacje towarzystw medycznych. Wspomniane dane medyczne i merytoryczne – w formie zasobów – pojawiające się w trakcie rozmowy z pacjentem, pozwalają krok po kroku na zarekomendowanie najlepszej terapii OTC. W trakcie symulacji farmaceuta nabywa nowych umiejętności lub porządkuje wcześniej zdobytą wiedzę m.in. w zakresie:

  • różnicowania kataru – infekcyjny vs. alergiczny nieżyt nosa
  • wsparcia pacjenta w walce z katarem niezależnie od etiologii dolegliwości  
  • przeprowadzania testu głębokości uzależnienia od nikotyny
  • typowych objawów odstawiennych w przypadku rzucania palenia
  • produktów Nikotynowej Terapii Zastępczej i doboru odpowiedniej dawki leczniczej nikotyny
  • aktualnych wytycznych towarzystw medycznych dla pacjentów z chorobami układu krążenia czy płuc.

VR dla wszystkich!

Chcesz skorzystać z VR w aptece? Nic prostszego. Skontaktuj się ze swoim przedstawicielem Kenvue i poproś o prezentację. Firma pracuje już nad wersją aplikacji dedykowanej lekarzom.


 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ