Partner serwisu
21 marca 2024

Kluczowa inwestycja Avon w Polsce: uroczyste otwarcie centrum badawczo-rozwojowego

Kategoria: Kosmetyki

Avon konsekwentnie inwestuje w rozwój w Polsce. 20 marca 2024 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego [JJ1] w Garwolinie, gdzie działa największa i najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka firmy na świecie. Nowy obiekt dedykowany będzie opracowywaniu innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań produktowych oraz opakowaniowych dla kilku kategorii. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektor fabryki Avon w Garwolinie. Prace badawcze prowadzone przez polskich ekspertów będą wykorzystywane przez pozostałe fabryki Avon na całym świecie.

 

Kluczowa inwestycja Avon w Polsce: uroczyste otwarcie centrum badawczo-rozwojowego

Polskie Centrum Europy i nie tylko

Garwolińskie centrum badawczo-rozwojowe, odpowiadające najwyższym europejskim standardom, będzie ściśle współpracować z centrum R&D Avon w Brazylii, odpowiedzialnym za opracowywanie innowacji produktowych. Będzie w nim działała także jednostka testująca nowe opakowania dla wybranych produktów. Polski oddział zajmie się rozwojem produktów kategorii Skin Care, Personal Care, Fragrance i Make-up zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będzie kluczowy dla organizacji działań prowadzonych przez Avon zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

Inwestycje w innowacje są jednym z kluczowych elementów strategii Avon, która zakłada dostarczanie wysokiej jakości nowoczesnych i wartościowych kosmetyków, poprzez wielokanałowy model sprzedażowy oparty na relacjach. Nowo otwarte zaplecze badawczo-rozwojowe Avon mieści się w budynku o powierzchni ok. 1100 m2 znajdującym się w sąsiedztwie fabryki.

- Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego to dla nas kolejny, bardzo ważny, krok w ciągłym rozwoju inwestycji Avon w Garwolinie, które jest niezwykle istotnym miejscem dla firmy, nie tylko w skali Polski, ale i świata. Obiekt badawczo-rozwojowy idealnie uzupełni istniejącą w Polsce strukturę biznesową naszej marki i będzie, mam nadzieję, stanowił punkt wyjścia dla kolejnych, jeszcze bardziej zaawansowanych inwestycji – powiedział Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Pod okiem profesjonalistów

Prace badawcze, prowadzone w Garwolinie, dotyczyć będą przede wszystkim rozwoju kluczowych etapów produkcji nowych kosmetyków z obszaru Skin Care, Personal Care, których receptury będą opracowywane przez Centrum R&D Avon w brazylijskim Cajamar. Nad przebiegiem badań będą czuwały jednostki rozwojowo-badawcze: Process Development Laboratory, Sustainability Formulation and Research Technology, Make -up Nails and Regional Product Development, Package Evalaution and Testing oraz Technical Services Organization, odpowiedzialne za ścisłą współpracę z centrum badawczo-rozwojowym w Brazylii. Do ich obowiązków będzie należało rozwój nowych formuł w duchu zrównoważonego rozwoju, opracowanie procesu technologicznego i transfer technologii ze skali laboratoryjnej do skali produkcyjnej. Wsparcie w testach nowoczesnych formuł kosmetycznych, a także zapewnienie wysokiej jakości finalnego produktu, powtarzalności procesów oraz bezproblemowego wprowadzenia nowych kosmetyków do masowej produkcji, która odbywa się w fabryce Avon w Garwolinie.

Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego marki Avon oznacza więc jeszcze mocniejsze zacieśnienie więzi między Polską a globalną marką kosmetyczną, a umiejscowienie kluczowych operacji firmy w zakresie R&D właśnie w Garwolinie podkreśla, jak ważna w strukturach globalnych jest polska fabryka.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ