Partner serwisu
11 kwietnia 2024

Maksymalna higiena i wydajność procesów dzięki czujnikom Vega

Kategoria: Aktualności

W przemyśle farmaceutycznym rosną wymagania dotyczące elastyczności, bezpieczeństwa i automatyzacji procesów. W tym kontekście aparatura kontrolno-pomiarowa ma kluczowe znaczenie. VEGA, jako ekspert w pomiarach poziomu i ciśnienia, oferuje całe portfolio czujników odpowiednich dla branży farmaceutycznej.

Maksymalna higiena i wydajność procesów dzięki czujnikom Vega

Produkcja w sektorze farmaceutycznym zmieniła się zasadniczo. Aby zapewnić konkurencyjność zakładów produkcyjnych – zarówno dziś, jak i w przyszłości – cykle procesowe muszą być stale optymalizowane, a koszty obniżane. Oczywiście nie może się to odbijać na jakości. W zautomatyzowanych procesach, w których powstają produkty biotechnologiczne, decydującymi czynnikami są: elastyczność, sterylność i doskonała powtarzalność. Stosowana technologia pomiarowa jest jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o kontrolę procesu. Czujniki muszą posiadać szereg specjalnych cech, aby sprostać wysokim wymaganiom jakościowym w całym cyklu produkcyjnym.

Higieniczna konstrukcja

Dla pełnej higieny i sterylności w produkcji farmaceutyków VEGA oferuje materiały specjalnie dostosowane do wymagań branży (ze wszystkimi niezbędnymi atestami i właściwościami). Wysokiej jakości materiały są odporne nawet na agresywne środki czyszczące, a higieniczna konstrukcja spełnia wszystkie normy zgodnie z EHEDG, 3-A Sanitary i FDA. Czujniki posiadają zlicowane przyłącza procesowe i szczelne, wytrzymałe obudowy (zgodnie z IPK69K). Higieniczna konstrukcja charakteryzuje się brakiem szczelin i stref martwych, pozostając szczelną nawet przy czyszczeniu myjką parową. Czujniki VEGA mogą być czyszczone metodą CIP, niemal wszystkimi środkami, do dwóch godzin w temperaturze do 150°C.

Wygodna instalacja

Znormalizowane przyłącza i adaptery higieniczne zapewniają maksymalną elastyczność podczas instalacji i pozwalają ograniczyć przestoje urządzeń. Dzięki wysokiej wytrzymałości i elastycznym opcjom montażowym czujniki znajdują zastosowanie w każdych warunkach, niezależnie od tego czy jest to zbiornik prostokątny, czy cylindryczny, wolnostojący czy zintegrowany z systemem, mały, duży, z mieszadłami lub wężownicami grzejnymi czy bez nich.

Szybkie wykrywanie zmian

Im bardziej elastyczny jest system produkcyjny, tym większego wsparcia i kontroli wymaga się od zainstalowanych czujników. Muszą one umożliwiać szybką i prostą integrację z całym systemem oraz wykluczać jakąkolwiek możliwość skażenia krzyżowego, zapewniając jednocześnie pełną identyfikowalność cykli. Odnosi się to zarówno do zastosowań związanych z masowo produkowanymi lekami, jak i spersonalizowanymi farmaceutykami oraz zastosowaniami jednorazowymi – od produkcji seryjnej po ciągłą.

Zdalna kontrola procesu

Bezprzewodowa komunikacja znacznie ułatwia dostęp do czujników w pomieszczeniach czystych, trudnych warunkach procesowych i obszarach Ex. Bluetooth w połączeniu z aplikacją VEGA Tools umożliwia niezawodną i szybką parametryzację czujników, wyświetlanie i diagnostykę z odległości do 50 metrów – bez skomplikowanego i często kosztownego okablowania. Aplikacja może być obsługiwana z poziomu komputera, tabletu lub smartfona.

Optymalizacja zapasów

W ramach VEGA Inventory System można także optymalizować zapasy, obniżając tym samym koszty produkcji. Przyrządy pomiarowe zainstalowane na zbiornikach lub pojemnikach automatycznie informują użytkownika o konieczności uzupełnienia zapasów. VEGA Inventory System niezawodnie wizualizuje wszystkie dane procesowe i prognozy.

 

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ