Partner serwisu
17 kwietnia 2024

Nowe Centrum Technologii i Nauk Obliczeniowych - w stronę transformacji przemysłu

Kategoria: Z życia branży

W nowym Centrum Technologii i Nauk Obliczeniowych na Politechnice Śląskiej tworzone będą innowacyjne materiały dla zastosowań w energetyce, technologiach środowiskowych, bionanotechnologii, a także w zastosowaniach biomedycznych.

Nowe Centrum Technologii i Nauk Obliczeniowych - w stronę transformacji przemysłu

Na zaproszenie prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, Rektora Politechnika Śląska, Marta Jarno - Dyrektor Departamentu Analiz w Ministerstwo Przemysłu - wzięła udział w spotkaniu i dyskusji na temat tworzonego w ramach rozwoju Zielonej Strefy w Katowicach - Centrum Technologii i Nauk Obliczeniowych na Politechnice Śląskiej.

Centrum ma stać się wiodącym ośrodkiem rozwoju innowacyjnych rozwiązań i technologii i obejmować czołowe wyzwania transformacji przemysłu, środowiska, całej gospodarki i życia społecznego. Politechnika Śląska przygotowuje od dłuższego czasu tego rodzaju propozycje programowe. Jedną z nich jest program przygotowywany wspólnie z Fujitsu, firmą globalną o pozycji światowego, lidera w zakresie najbardziej zaawansowanych technologii cyfrowych.

W nowym Centrum Technologii i Nauk Obliczeniowych na Politechnice Śląskiej tworzone będą innowacyjne materiały dla zastosowań w energetyce (szczególnie odnawialnej), technologiach środowiskowych, bionanotechnologii, a także zindywidualizowanych rozwiązań w zastosowaniach biomedycznych.

Priorytety planowanych działań wiążą się ściśle z głównymi celami strategii transformacji Śląska: rozwojem neutralnego środowiskowo konkurencyjnego przemysłu, poprawą jakości życia mieszkańców i przekształceniem Śląska w inteligentną metropolię.

źródło: Ministerstwo Przemysłu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ