Partner serwisu
30 września 2014

URPL: Wizyta delegacji meksykańskiej Federalnej Komisji ds. Ochrony Sanitarnej

Kategoria: Z życia branży

Spotkanie przedstawicieli Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z delegacją Komisji Federalnej ds. Ochrony Sanitarnej Meksyku poświęcone było m.in. prezentacji rynków farmaceutycznych w Polsce i Meksyku, prezentacji zakresu kompetencji i trybu działalności obu urzędów, informacji oraz porównaniu procedur dopuszczania do obrotu produktów farmaceutycznych na obu rynkach.

URPL: Wizyta delegacji meksykańskiej Federalnej Komisji ds. Ochrony Sanitarnej

Współpraca
Współpraca taka będzie służyła m.in. wymianie danych i informacji w obszarze nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania produktów leczniczych, wymianie doświadczeń pomiędzy ekspertami oraz wspomaganiu firm farmaceutycznych z Polski i Meksyku w pozyskiwaniu wiedzy na temat regulacji prawnych i mechanizmów działania obowiązującymi na obu rynkach.

Spotkanie
Stronie polskiej przewodniczył prezes Urzędu Grzegorz Cessak, zaś meksykańskiej Mario Alanis, dyrektor generalny ds. międzynarodowych COFEPRIS. W spotkaniu, które odbyło się 22-23 września 2014 r. w Warszawie, uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, którzy wygłosili prezentacje dotyczące polskiego sektora farmaceutycznego oraz Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP), a także Ambasady Meksyku w Polsce.

Źródło i fot.: URPL

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ