Partner serwisu
06 października 2014

Wnioski z 85. Posiedzenia Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków

Kategoria: Z życia branży

Podczas spotkania, obok tematów dotyczących kwestii finansowych, półrocznego sprawozdania z działalności Agencji (przedstawianego przez dyrektora zarządzającego), sprawozdania z działalności komitetów naukowych i aktualnych informacji na temat działalności legislacyjnej prezentowanych przez przedstawiciela Komisji Europejskiej, Rada Zarządzająca przyjęła politykę dostępu do danych pochodzących z badań klinicznych.

Wnioski z 85. Posiedzenia Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków

Londyn
Kolejne, 85. spotkanie Rady Zarządzającej Europejskiej Agencji Leków (European Medicines Agency, EMA), w którym uczestniczył prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Grzegorz Cessak, odbyło się 2. października w Londynie. Było to pierwsze posiedzenie w nowej siedzibie Agencji.

Nowe narzędzie
Wszyscy zainteresowani poprzez portal internetowy będą mogli mięć wgląd do tej części dokumentacji produktu leczniczego, na podstawie, której EMA podejmuje decyzje. Nie będą udostępniane dane objęte tajemnica przedsiębiorstwa oraz dane osobowe.

Miejsce Europejskiej Agencji Leków
Członkowie Rady omówili także kwestie związane z nowym umiejscowieniem kompetencyjnym Europejskiej Agencji Leków, która decyzją nowego Prezydenta Komisji Europejskiej Jean-Clode Juncker została przeniesiona z Komisji ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności do Komisji ds. Rynku Wewnętrznego i Przemysłu.
 

Źródło i fot.: www.urpl.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ