Partner serwisu
03 listopada 2014

Japończycy rozbudowali zakład produkcyjny pod Łodzią

Kategoria: Ciekawostki

Takeda, japońska firma farmaceutyczna, dokonała oficjalnego otwarcia nowych obiektów produkcyjno-magazynowych wytwórni farmaceutycznej w Łyszkowicach k/Łowicza.

Japończycy rozbudowali zakład produkcyjny pod Łodzią

Dzięki inwestycji zakład produkujący leki na rynek krajowy i rynki zagraniczne stworzył 100 nowych miejsc pracy i zwiększy produkcję o 50%, umacniając tym samym pozycję Takedy w służeniu pacjentom poprzez dostarczanie im ważnych leków.

– Inwestycja ta potwierdza korzyści, jakie region łódzki zapewnia koncernom międzynarodowym. Bardzo nas cieszy rozwój firmy Takeda, oraz fakt, że przynosi tym samym więcej miejsc pracy do naszego regionu – powiedział Marek Cieślak, I wice-prezydent miasta Łodzi.

– Decyzja o rozbudowie zakładu w Łyszkowicach to wynik dostrzeżenia ważnej roli, jaką zakład odgrywa w łańcuchu dostaw firmy Takeda. To także wyraz uznania dla jakości i stale podnoszonej efektywności produkcji oraz znaczących osiągnięć grona wykwalifikowanych pracowników firmy – mówi Krzysztof Sobczak, Dyrektor Zakładu.

Wytwórnia farmaceutyczna w Łyszkowicach została zbudowana i uruchomiona w latach 1998-1999 jako integralna część międzynarodowego łańcucha produkcyjnego i dostawczego firmy Takeda i jest certyfikowana według międzynarodowych standardów jakości. Wytwarzane leki wydawane na receptę jak i bezrecepturowe sprzedawane są na rynek polski i rynki europejskie a także eksportowane do krajów WNP oraz na Bliski Wschód. Wielkość produkcji wynosząca obecnie ok. 30 mln sztuk opakowań rocznie po całkowitym uruchomieniu wytwarzania w nowych obiektach osiągnie poziom 45 mln. Dodatkowy wolumen produkcyjny zwiększy znacząco produkcję eksportową na rynki skandynawskie. Najbardziej znane łyszkowickie produkty przeznaczone na rynek polski to: Amol, Vitabuerlecithin, Febrisan, Multisanostol.

Rozbudowa zakładu w Łyszkowicach i zwiększenie produkcji o ok. 50% to ponad 100 nowych miejsc pracy, dzięki czemu wielkość zatrudnienia na początku 2015 r. wyniesie powyżej 400 osób.

Źródło i fot: informacja prasowa Takeda

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ