Partner serwisu
08 stycznia 2015

Servier ósmym co do wielkości europejskim inwestorem w sektorze farmaceutycznym według Komisji Europejskiej

Kategoria: Z życia branży

Komisja Europejska opublikowała wyniki raportu prezentujące inwestycje w działalność naukowo-badawczą za rok 2014. Raport ten analizuje główne wskaźniki gospodarcze dotyczące 2500 największych firm na świecie, odpowiadających za około 90% łącznych wydatków firm na działalność naukowo-badawczą na całym świecie, a także 1000 największych inwestorów w tej dziedzinie w Unii Europejskiej.

Servier ósmym co do wielkości europejskim inwestorem w sektorze farmaceutycznym według Komisji Europejskiej

W raporcie podano łączną wartość inwestycji firm, finansowanych ze środków własnych, niezależnie od miejsca prowadzenia przez nich działalności naukowo-badawczej.

Pod względem wielkości kwot inwestowanych w działalność naukowo-badawczą firma Servier jest ósmym inwestorem w Europie w sektorze farmaceutycznym, z kwotą inwestycji 895 mln euro, czyli 21,4% łącznych obrotów Grupy (leki innowacyjne i generyczne). W rankingu uwzględniającym różne sektory firma Servier to ósmy co do wielkości inwestor w działalność naukowo-badawczą we Francji, a trzydziesty ósmy w Europie.

Ranking pozycjonuje firmę Servier jako ważnego inwestora w działalność naukowo-badawczą  na szczeblu europejskim i ogólnoświatowym, a także jako kluczowego innowatora w sektorze farmaceutycznym.

Firma Servier inwestuje co roku ponad 25% swoich obrotów pochodzących z leków innowacyjnych (w 2013 roku 27,8%) w działalność naukowo-badawczą dedykowaną innowacjom terapeutycznym w leczeniu chorób układu krążenia, metabolicznych, neurologicznych, psychicznych, kostno-stawowych i nowotworowych. Inwestycje te pozwalają firmie Servier prowadzić w chwili obecnej badania kliniczne dotyczące 17 innowacyjnych cząsteczek chemicznych.

Źródło: Servier

Fot. photogenica

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ