Partner serwisu
05 lutego 2015

Odkrywamy polskie wynalazki

Kategoria: Z życia branży

Rozpoczęła się druga edycja konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”. Laureat otrzyma nagrodę pieniężną ufundowaną przez Polpharmę.

Odkrywamy polskie wynalazki

Celem konkursu jest promocja polskiej nauki i potencjału twórczego polskich wynalazców. Do końca maja w Magazynie Dziennika Gazety Prawnej będą opisywane wynalazki nominowane przez redakcję gazety do nagrody głównej, wybrane spośród 54 nadesłanych przez 17 uczelni oraz 26 zgłoszonych przez 13 instytutów badawczych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu. Nagrodą jest 30 tys. zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem, ufundowane przez Polpharmę – mecenasa polskiej nauki, oraz kampania promocyjna o wartości 50 tys. zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy Dziennika Gazety Prawnej) ufundowana przez organizatora.

– Już I edycja konkursu pokazała, jak wiele znakomitych pomysłów rodzi się na polskich uczelniach. Cieszymy się, że po raz drugi możemy wspólnie odkrywać polskie wynalazki i promować ich autorów. Liczymy, że inicjatywa DGP przyczyni się do komercjalizacji ich osiągnięć i będzie zachętą dla najzdolniejszych naukowców, by rozwijali swój potencjał w Polsce. Polpharma od 80 lat wierzy w polską naukę, stwarzając szanse tym, którzy mają odwagę i pasję. To dobry patent na rozwój dla całej polskiej gospodarki. Przyszłość zależy od innowacyjności – mówi Jerzy Starak, przewodniczący rady nadzorczej Polpharma SA.

Partnerami merytoryczni konkursu są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy RP, PAN i Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: Polpharma

Fot.: www.freeimages.com

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ