Partner serwisu
11 marca 2015

Anpharm w liczbach

Kategoria: Z życia branży

ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SA jest zakładem produkcyjnym Grupy Servier Polska i trzecim co do wielkości zakładem wytwórczym Servier na świecie.  

Anpharm w liczbach
  • 99% produktów firmy Servier przeznaczonych na rynek polski jest wytwarzanych w PF Anpharm
  • 35% produktów wytwarzanych przez PF Anpharm jest przeznaczonych na eksport
  • 1 mld 200 mln tabletek to całkowita wielkość produkcji przedsiębiorstwa rocznie
  • 140 mln to całkowita wartość inwestycji poniesionych przez Servier w Anpharmie
  • 18 mln złotych to wartośc ostatniej inwestycji firmy Servier w linię butelkującą do wytwarzania preparatów zawierających peryndopryl z argininą w PF Anpharm
  • 5 mln tabletek jest produkowanych codziennie w PF Anpharm

 

W 1997 roku Grupa Badawcza Servier nabyła większościowy pakiet akcji Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Anpharm SA. Ta decyzja przyniosła konkretne korzyści dla polskiego zakładu. Znaczące inwestycje finansowe oraz transfer nowoczesnej technologii do Polski umożliwiły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.  Wielkość produkcji wzrosła o ponad 500 procent: z 4 milionów do 23 milionów opakowań rocznie. Równocześnie wzrosła liczba zatrudnionych pracowników z 80 do 180 osób.

Każdego dnia w PF Anpharm produkowanych jest 5 milionów tabletek najwyższej jakości. W skali roku daje to 1 miliard 200  milionów tabletek.

Obecnie około 99% opakowań leków firmy Servier przeznaczonych na polski rynek produkowanych jest w Anpharm PF SA, a około 35% produkcji przeznaczona jest na eksport m.in. do Europy Środkowej i Wschodniej, Rosji oraz  Francji.  Wszystkie leki  wytwarzane w Anpharm PF SA na polski rynek są efektem prowadzonych badań naukowych firmy  Servier.

W latach 2001-2002 wszystkie pomieszczenia, urządzenia oraz systemy zapewnienia jakości zostały dostosowane  do wymogów Unii Europejskiej. Dzięki temu w 2003 roku Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Anpharm SA uzyskało certyfikat GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania). W 2006 roku certyfikat został uaktualniony zgodnie z wymogami unijnymi, a w latach 2009 i 2014 został ponownie przedłużony przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Od 2008 roku Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Anpharm SA w całości należy do Grupy Servier, a łączna wartość inwestycji Grupy w Przedsiębiorstwo wyniosła 140,4 milionów złotych.

Pod koniec 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie ostatniej inwestycji firmy Servier w Przedsiębiorstwie Farmaceutycznym  Anpharm - supernowoczesnej linii butelkującej, która zwiększyła zdolność produkcyjną przedsiębiorstwa o kolejne 10 milionów opakowań rocznie.

Źródło i fot.: www.servier.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ