Partner serwisu
03 kwietnia 2015

Instytut Jakości JCI zaopiniował pierwszy produkt

Kategoria: Z życia branży

Działający w ramach Jagiellońskiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. Instytut Jakości JCI przyznał pierwszy Znak Jakości. Pozytywną rekomendację Instytutu otrzymał Actiżel, wyrób medyczny stosowany w celu złagodzenia objawów stłuczeń, obrzęków i oparzeń.

Instytut Jakości JCI zaopiniował pierwszy produkt

Wytwórcą żelu jest krakowska spółka farmaceutyczna Access Pharma Sp. z o.o.  W skład żelu wchodzą m.in. octanowinian glinu, wyciąg z arniki górskiej i nagietka lekarskiego oraz mentol, składnik o właściwościach zarówno przeciwzapalnych i przeciwbólowych, ale także dający uczucie chłodu, co wyjątkowo dobrze sprawdza się przy dolegliwościach związanych z obrzękiem, opuchnięciem i swędzeniem skóry.

Pozytywna opinia Instytutu Jakości JCI została wydana na podstawie własnych badań przeprowadzonych przed Instytut, a także analizy dokumentacji dostarczonej na życzenie Instytutu przez wytwórcę.

- W toku prac nad oceną Actiżelu przeanalizowaliśmy szereg dokumentów dotyczących produktu, w tym m.in. sprawozdania z badań mikrobiologicznych, raporty z badań przeprowadzonych przez Zakład Wstępnych Badań Farmakologicznych Katedry Farmakodynamiki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dokumentację techniczną zawierającą analizę ryzyka stosowania. Dodatkowo w ramach badań własnych, sprawdziliśmy, czy produkt utrzymuje zakres pH deklarowany na opakowaniu, co ma istotne znaczenie ze względu na skuteczność działania preparatu. Zarówno wyniki badań jak i dostarczona dokumentacja wskazują na wysoką jakość produktu i staranność producenta w jego wytwarzaniu – mówi dr Łukasz Kutrzeba, Dyrektor Instytutu Jakości JCI. – Trafnie dobrany skład, zastosowanie mentolu, jako składnika wyróżniającego Actiżel na tle konkurencji, jasny i zrozumiały opis produktu na opakowaniu, zachęcająca szata graficzna a także praktyczny sposób pakowania, sprawiły, że Instytut Jakości JCI pozytywnie zaopiniował produkt marki Actiżel, wyróżniając go jednocześnie Znakiem Jakości JCI – uzasadnia dr Kutrzeba.

Actiżel zadebiutował w aptekach we wrześniu zeszłego roku. Zadowolenia z wyników sprzedaży i współpracy z Instytutem Jakości JCI nie kryje Witold Maleszka, Prezes i współwłaściciel Access Pharma Sp. z o.o. 

- Access Pharma jest młodym biznesem. Actiżel był naszym pierwszym produktem wprowadzonym na rynek i od razu okazał się strzałem w dziesiątkę. Żel dostępny jest już w ponad 4000 aptek na terenie całego kraju i liczba ta nieustannie rośnie. Cieszę się, że wysoka jakość naszego produktu została potwierdzona niezależną weryfikacją przez Instytut Jakości JCI, co niewątpliwie sprzyja wynikom sprzedaży  – mówi Witold Maleszka. – Obecnie w Access Pharma pełną parą idą przygotowania do sezonu letniego, tym bardziej, że Actiżel świetnie sprawdza się również jako środek łagodzący skutki oparzeń słonecznych oraz ukąszeń owadów. Jednocześnie rozwijamy nowe marki. Do końca tego roku zamierzamy wprowadzić na rynek kilka zupełnie nowych produktów.

Actiżel jest pierwszym produktem z pozytywną rekomendacją Instytutu. W toku są kolejne badania. Opracowanie pojedynczej opinii, w zależności od produktu, zajmuje co najmniej kilka tygodni. Jednak działalność Instytutu Jakości JCI zdecydowanie wykracza poza opiniowanie produktów. Równolegle trwają zaawansowane prace nad zapowiadanymi już wcześniej własnymi badaniami rankingowymi, którym jako pierwsze zostaną poddane produkty zawierające kwasy omega.

- W Instytucie Jakości JCI od początku działamy wielotorowo. Już niebawem w sprzedaży ukażą się kolejne produkty ze Znakiem Jakości JCI. Ale jednocześnie intensywnie pracujemy nad własnymi badaniami rankingowymi oraz serią publikacji popularnonaukowych dotyczących m.in. zdrowego odżywiania, problematyki właściwego doboru suplementów diety a także innych tematów związanych z produktami z pogranicza leków, żywności i  wyrobów medycznych. Badania rankingowe prowadzone będą ze środków własnych Instytutu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić im całkowitą niezależność. Doskonale wpisują się także w naszą misję, którą jest przede wszystkim budowanie świadomości społecznej poprzez edukację i dostarczanie konsumentowi informacji, aby mógł bardziej świadomie wybierać produkty o wysokiej jakości i innowacyjnym składzie -podsumowuje dr Kutrzeba.  

Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o -  spółka powołana w 2004 r. przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, zarządzająca Life Science Parkiem, a także oferująca komplementarny zestaw usług dla przedsiębiorców i naukowców działających w obszarze nauk przyrodniczych, w tym m.in. wynajem specjalistycznych powierzchni laboratoryjnych, wsparcie kapitałowe dla innowacyjnych firm, usługi badań kontraktowych i badań klinicznych oraz prowadząca liczne inicjatywy edukacyjne. Założycielem i jedynym udziałowcem Jagiellońskiego Centrum Innowacji jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który posiada 100 % udziałów w spółce. Więcej na:  www.jci.pl

Instytut Jakości JCI – działający w ramach Jagiellońskiego Centrum Innowacji niezależny ośrodek badawczy, którego misją jest budowanie świadomości społecznej poprzez edukację i dostarczanie konsumentowi rzetelnych informacji na temat kosmetyków, suplementów diety i zdrowej żywności. Misja Instytutu realizowana jest przede wszystkim poprzez opiniowanie produktów i wyróżnianie ich Znakiem Jakości JCI, prowadzenie własnych badań rankingowych a także publikacje popularnonaukowe na temat zdrowego odżywiania.  Więcej na:  www.jci.pl

Access Pharma Sp. z o.o.  – krakowska spółka farmaceutyczna powołana w 2014 r., której głównym obszarem działalności jest opracowywanie, rejestracja, produkcja i sprzedaż własnych wyrobów medycznych, suplementów diety oraz  produktów leczniczych.

Obecnie na rynku dostępne są trzy produkty spółki: Actiżel, Tymianek Podbiał oraz Diosminum Complex. Więcej na www.accesspharma.eu

Źródło i fot.: informacja prasowa JCI

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ