Partner serwisu
05 maja 2015

Celon Pharma S.A. poprowadzi badania nad innowacyjną terapią zaburzeń psychotycznych

Kategoria: Z życia branży

Konsorcjum naukowo-biznesowe, którego liderem jest Celon Pharma S.A., 8 maja 2015 roku zainauguruje projekt dotyczący terapii zaburzeń psychotycznych oraz w chorobie Huntingtona. Na jego realizację otrzyma prawie 27 mln złotych dofinansowania z NCBiR.

Celon Pharma S.A. poprowadzi badania nad innowacyjną terapią zaburzeń psychotycznych

Projekt „Nowa terapia zaburzeń psychotycznych oraz w chorobie Huntingtona ze szczególnym uwzględnieniem deficytów poznawczych” (NoteSzHD) Celon Pharma poprowadzi w porozumieniu z pięcioma partnerami naukowymi. Są wśród nich: Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Instytut Farmakologii PAN oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Spółka będzie odpowiedzialna za kluczowe działania związane z rozwojem leku, natomiast do zadań pozostałych członków konsorcjum będzie należała eksploracja mechanizmów działania inhibitorów fosfodiesterazy 10A (PDE10A).

- Fakt, że nasz projekt został najwyżej oceniony pod względem merytorycznym i uzyskał pierwsze miejsce na liście rankingowej jest dla nas dużym wyróżnieniem – powiedział dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A. – Prace nad innowacyjnymi inhibitorami PDE10A prowadzimy już od 2 lat, więc tym bardziej cieszy nas tak duże zainteresowanie ze strony środowiska naukowego. Przyznane dofinansowanie daje olbrzymie nadzieje, że prace nad innowacyjnym lekiem stosowanym przy zaburzeniach psychotycznych oraz w chorobie Huntingtona nabiorą tempa i za jakiś czas pacjenci będą mogli korzystać z tej nowoczesnej terapii.

Całkowita wartość projektu STRATEGMED to 40 279 820 zł, z czego 26 730 836 zł stanowi dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

STRATEGMED to kolejny konkurs, w ramach którego Celon Pharma S.A. uzyskała dofinansowanie z NCBiR. W latach poprzednich spółka była beneficjentem Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, gdzie w ramach działań 1.4-4.1 za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości otrzymała dofinansowanie 9 projektów na łączną kwotę 50 mln zł.

Celon Pharma S.A. to zintegrowana polska firma farmaceutyczna założona w 2002 r. przez dr Macieja Wieczorka. W swoim portfolio posiada specjalistyczne leki recepturowe przeznaczone dla pacjentów chorych na schizofrenię, nadciśnienie, choroby ośrodkowego układu nerwowego, nowotwory piersi, a także leki stosowane w leczeniu zakażeń ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV). Spółka posiada nowoczesne laboratoria badawczo rozwojowe, w których opracowywane są zarówno leki generyczne jak i innowacyjne stosowane w schorzeniach onkologicznych, neuropsychiatrycznych, metabolicznych oraz układu oddechowego.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.photogenica.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ