Partner serwisu
13 maja 2015

5 miliardów tabletek rocznie do 60 krajów świata

Kategoria: Z życia branży

Fabryka leków w Strykowie to jeden z największych zakładów produkcyjnych firmy Sandoz, wchodzącej w skład Grupy Novartis.

5 miliardów tabletek rocznie do 60 krajów świata

Każdego roku w Strykowie wytwarza się 5 miliardów tabletek, które trafiają następnie do prawie 60 krajów świata, w tym na rynek polski. Produkowane są tu m. in.: leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego. W ramach rozbudowy centrum produkcyjno-logistycznego Sandoz w Strykowie, obok działającej od lat fabryki leków, powstał nowoczesny budynek, w którym tabletki będą pakowane, magazynowane i wysyłane do klientów.

Budowa Centrum Pakowania zajęła niecałe dwa lata – rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i zakończyła się w drugim kwartale 2015 roku. Do tej pory większość produkowanych w Strykowie tabletek była transportowana do innych zakładów Sandoz. W ramach rozbudowy zakładów, w nowym budynku, w pierwszym etapie działalności znajdzie się 8 nowoczesnych linii pakujących oraz w pełni zautomatyzowany system magazynowy.  Pozwoli to na realizację procesu pakowania leków w miejscu ich wytwarzania.

Obecnie firma zatrudnia w Polsce łącznie ok. 1200 osób, z czego w  Strykowie pracuje ok. 450 osób. W ramach nowej inwestycji powstanie docelowo przynajmniej 130 nowych miejsc pracy. Nabór w Strykowie prowadzony jest m.in. na stanowiska kadry zarządzającej średniego szczebla, kierowników, techników laboratoryjnych i pracowników produkcyjnych.

Źródło i fot.: Sandoz

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ