Partner serwisu
18 czerwca 2015

Polpharma zaprasza na swoje święto

Kategoria: Ciekawostki

Polpharma obchodzi swoje 80-lecie i z tej okazji w dniu 20 czerwca organizuje wyjątkowe wydarzenie. Na Stadionie Miejskim im Kazimierza Deyny w Starogardzie wystąpią zespoły Afromental i Perfect. Będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach oraz kibicować biegaczom kończącym jubileuszową sztafetę POLRUN. Impreza odbędzie się w godzinach 12.00-23.00. Wstęp dla mieszkańców miasta jest wolny.

Polpharma zaprasza na swoje święto

Sztafeta POLRUN to niestandardowa forma świętowania jubileuszu Polpharmy, która promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Wystartowała 28 maja w Nowej Dębie w województwie podkarpackim, gdzie znajduje się najmłodszy zakład produkcyjny Polpharmy, a zakończy spektakularnym finiszem 20 czerwca w Starogardzie Gdańskim, gdzie w 1935 roku rozpoczęła się historia firmy. Trasa biegu o długości 960 km przebiega przez wszystkie lokalizacje Grupy Polpharma w Polsce (Nowa Dęba, Sieradz, Ożarów Mazowiecki, Warszawa, Starogard).

W sztafecie z południa na północ Polski w ciągu 23 dni bierze udział ponad 700 pracowników Polpharmy, a także przyjaciele i współpracownicy firmy. Uczestników do biegu przygotowywali znani sportowcy – Marek Plawgo, Grzegorz Sudoł oraz Robert Korzeniowski.

Poza wspólnym wysiłkiem pracowników połączył ważny cel charytatywny. Uczestnicy sztafety mogli wybrać dystans 5 km, 10 km, 15 km, 20 km lub 40 km. Dodajemy kilometry przebiegnięte przez każdego z biegaczy i przeliczamy je na wyjazdy wakacyjne dla dzieci z domów dziecka. Za każde przebiegnięte 10 km jedno dziecko będzie mogło wyjechać na wymarzone wakacje – mówi Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Na kolonie z Polpharmą pojadą dzieci z domów dziecka z województw, w których firma ma swoje zakłady (podkarpackie, łódzkie, mazowieckie, pomorskie).

Na ostatnim półtorakilometrowym odcinku biegu POLRUN od siedziby Zakładów Farmaceutycznych przy ul. Pelplińskiej do Stadionu Miejskiego w Starogardzie do sztafety przyłączą się między innymi: Jerzy Starak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharmy, Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego, znakomity sportowiec i zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik, utytułowani lekkoatleci Marek Plawgo i Grzegorz Sudoł, a także liczna grupa rodzin pracowników oraz dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół.

Poza zakończeniem biegu POLRUN na uczestników Święta Polpharmy na Stadionie czeka wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, w tym m.in.: crossfit, zumba, megapiłkarzyki, zorba i inne. Całość zakończą koncerty gwiazd. Występ zespołu Afromental rozpocznie się o godz. 19.30, a zespołu Perfect – o godz. 21.00

Źródło: Polpharma

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ