Partner serwisu
14 września 2015

Sanofi podejmuje współpracę z Google Life Sciences

Kategoria: Ciekawostki

Z końcem sierpnia Sanofi i Google Life Sciences, oddział Google ds. nauk przyrodniczych, poinformowały o nawiązaniu współpracy, której celem jest poprawa standardów opieki medycznej i wyników leczenia osób
cierpiących na cukrzycę typu 1 i 2.

Sanofi podejmuje współpracę z Google Life Sciences

Współpraca umożliwi połączenie potencjału firmy Sanofi – globalnego lidera w dziedzinie leków i wyrobów medycznych stosowanych w leczeniu cukrzycy – ze specjalistyczną wiedzą Google z zakresu analityki, miniaturowych urządzeń elektronicznych oraz układów scalonych o niskim poborze mocy. W ramach współpracy firmy zbadają możliwości poprawy jakości opieki diabetologicznej poprzez opracowanie nowych narzędzi, łączących wiele spośród niepowiązanych dotychczas aspektów leczenia cukrzycy, co w konsekwencji umożliwi opracowanie nowych metod postępowania. Dotyczy to między innymi pomiaru wskaźników, takich jak poziom glukozy i hemoglobiny A1c we krwi, przesyłania informacji przez pacjentów, schematów leczenia oraz urządzeń monitorujących.

Połączenie i wykorzystanie zasobów wiedzy oraz doświadczenia Sanofi i Google Life Sciences z zakresu właściwych im obszarów nauki i technologii, umożliwi rozpoczęcie prac nad lepszymi metodami gromadzenia, analizowania i interpretacji informacji dotyczących cukrzycy, pochodzących z różnych źródeł. Budzi to nadzieję, że nowo opracowane rozwiązania, ułatwią pacjentom skuteczną kontrolę cukrzycy, pozwolą ograniczyć ryzyko powikłań i poprawić wyniki oraz obniżyć koszty leczenia choroby.

Jako globalny lider w dziedzinie diabetologii czujemy się zobowiązani do zapewnienia dostępu do zintegrowanych rozwiązań wszystkim osobom, które zmagają się z cukrzycą – powiedział dr Olivier Brandicourt, dyrektor generalny Sanofi. – Ta pionierska inicjatywa łączy potencjał i wiedzę Sanofi z dziedziny diabetologii z wiodącymi technologicznymi i analitycznymi rozwiązaniami oferowanymi przez Google, otwierając tym samym drogę do rewolucyjnych metod leczenia cukrzycy”.

– W opracowaniu nowych technologii, które zapewniałyby ciągłość monitorowania w czasie rzeczywistym stanu zdrowia pacjenta widzimy ogromny potencjał i szansę na pojawienie się bardziej proaktywnych i skuteczniejszych metod kontrolowania cukrzycy– powiedział Andy Conrad, dyrektor generalny Google Life Sciences. – Wraz z Sanofi wierzymy w możliwość uproszczenia i podniesienia skuteczności leczenia cukrzycy, a tym samym poprawy jakości życia pacjentów.

– Zgromadziliśmy rozległą wiedzę i doświadczenie z zakresu dostarczania kompleksowych, zintegrowanych rozwiązań, na które składają się leki, wyroby medyczne, technologie i usługi – powiedziała Pascale Witz, wiceprezes wykonawczy Sanofi, która w nowej strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa pokieruje globalną jednostką ds. cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych (Global Diabetes and Cardiovascular Care). – Zespół Google Life Sciences może nam pomóc w stworzeniu rozwiązań bardziej przyjaznych pacjentom, zapewniających lepsze wyniki leczenia i sprawniejsze zarządzanie kosztami terapii.

– W sytuacji, gdy stajemy w obliczu globalnej pandemii cukrzycy, optymizmem napawa fakt, że innowacyjne firmy z sektora ochrony zdrowia i technologii podejmują się opracowania nowych, zaawansowanych narzędzi i technologii medycznych, które ułatwią pacjentom całodobową kontrolę cukrzycy”, powiedział John L. Brooks III, Prezes i dyrektor generalny Centrum Diabetologicznego Joslin, które jest jednym z partnerów inicjatywy. – Nowe technologie, czujniki, metody analityczne i rozwiązania cyfrowe zrewolucjonizują samodzielną kontrolę poziomu cukru we krwi, przyczyniając się do poprawy jakości życia osób chorych na cukrzycę, a także do zmniejszenia ryzyka powikłań, obniżenia kosztów leczenia i zniwelowania wielu barier związanych z dostępem do terapii. Mam szczerą nadzieję, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym będziemy mogli zamienić Centrum Diabetologiczne Joslin w muzeum.

Źródło: Sanofi

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ