Partner serwisu
12 października 2015

PASMI: Lecz się odpowiedzial- -nie

Kategoria: Ciekawostki

PASMI rozpoczyna kampanię edukacyjną dotyczącą odpowiedzialnego samoleczenia

PASMI: Lecz się odpowiedzial- -nie

„Lecz się odpowiedzialnie” to najnowsza kampania edukacyjna przygotowana przez PASMI Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty.  Od 5 października br. kampania jest prowadzona na kanale You Tube przez okres trzech miesięcy.

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” to seria 4 filmów o charakterze edukacyjnym pokazującym najczęstsze sytuacje, w których pacjenci podejmują decyzje odnośnie swojego zdrowia. Kampania skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, aktywnych zawodowo, którzy najczęściej dokonują samodiagnozy. Poprzez pokazanie najczęstszych zachowań PASMI zwraca uwagę na odpowiedzialne podejście do stosowania leków wskazując na właściwe rozwiązania.

Zależy na tym, aby pacjent świadomie i odpowiedzialnie korzystał z samoleczenia. Przed zażyciem leku powinien przeczytać ulotkę, a także powinien sprawdzić skład zażywanego leku i dopuszczalną dobową dawkę danej substancji czynnej. W sytuacji, gdy nie wie co mu dolega powinien zasięgnąć porady lekarza  – powiedziała Ewa Jankowska Prezes PASMI. – Samoleczenie to bardzo ważny element zdrowia publicznego, którego znaczenie podkreślane jest również przez Światową Organizację Zdrowia. Ważne jest jednak, aby pacjent robił to w sposób odpowiedzialny i świadomy.

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” będzie promowana na kanale You Tube oraz za pośrednictwem strony odpowiedzialneleczenie.pl, na której pacjenci mogą znaleźć również inne porady dotyczące samoleczenia i stosowania leków OTC.

Źródło i fot.: informacja prasowa

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ